Fryzjerski mistrz z Poznania strzyże za darmo bezdomnych.

 

 

556de3617d77d gd

Na co dzień układa fryzury i stylizuje brody znanym muzykom czy sportowcom. Fryzjerskiego fachu uczył m.in. „Nergala”, lidera deathmetalowego zespołu Behemoth. Adam Szulc, bo o nim mowa, opuścił swój salon i udał się do hostelu dla bezdomnych, aby za pomocą nożyczek i grzebienia pomóc najuboższym.

We wtorek od wczesnych godzin porannych w poznańskim hostelu dla bezdomnych, prowadzonym przez Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne, mężczyźni cierpliwie czekali na swoją kolej. Było na co.

Z meblami, lustrami i profesjonalnym fryzjerskim sprzętem pojawił się znany golibroda Adam Szulc (30 lat w zawodzie) wraz ze swoim synem i uczennicą. Tak jak wcześniej zapowiadał, postarali się, aby wszystko przypominało salon z prawdziwego zdarzenia.
Wszystko jest przygotowane. Pełna dezynfekcja, czyszczenie wszystkiego, jak w normalnym zakładzie fryzjerskim. Normalna praca dla normalnych klientów, bo to są tacy sami klienci jak wszyscy inni – kwituje fryzjer.

2a0bd8ff 62ad 4dd0 843a 7db2866436f9

Skąd w ogóle taki pomysł? Ktoś mógłby przytoczyć casus nowojorskiego fryzjera Marka Bustosa, który kilka lat temu wyszedł na ulice, oferując bezdomnym strzyżenie. Jednak jak zapewnia Szulc, mimo dużego szacunku do swojego nowojorskiego odpowiednika, nim się nie inspirował.
Myślałem o tej sprawie od wielu lat. Kiedyś pracowałem w zakładzie prowadzonym przez spółdzielnię fryzjerską, gdzie strzyżone były osoby chore, biedne i zaniedbane. I tak naprawdę to właśnie stąd wziął się pomysł, aby samemu przeprowadzać podobne akcje. Przez wiele lat z różnych powodów nie udawało mi się, ale teraz stwierdziłem, że najwyższy czas wrócić do moich planów. Zarabiać mogę w każdy inny dzień, a teraz chciałem pokazać zarówno moim bliskim jak i pracownikom, że warto pomagać. Nigdy nie możemy być pewni, że sami nie znajdziemy się kiedyś w podobnej sytuacji – wyjaśnia poznański fryzjer.
Adam Szulc zapowiada też kolejne akcje – W planach mam także odwiedziny w jednym z wrocławskich domów dziecka. W wrześniu wraz z innymi fryzjerami ostrzyżemy tam najmłodszych – mówi.

Bardzo podoba nam się ta inicjatywa …a może dołączą inni fryzjerzy w Polsce ….a może przedstawiciele innych profesji? Tak niewiele trzeba, aby znów było normalnie!

Źródło: interia.pl, tvn24

Dodaj komentarz