Wyniósł niemowlę z płonącego domu, 17 lat później uczestniczył w uroczystości ukończenia liceum

firefighter mike hughes dawnielle davison today 150610 tease 57509ee0c6b7bfbb1a549e549663243c

Dawnielle Davison musiała być bardzo zaskoczona, gdy otrzymała wiadomość na Facebooku od człowieka, który 17 lat temu wyniósł ją z płonącego domu. Miała wtedy zaledwie 9 miesięcy

– Na początku czułam się zmieszana. Nie miałam pojęcia, że coś takiego miało miejsce – dziewczyna przyznała portalowi. Dodała, że po opadnięciu fali szoku, poczuła ogromną wdzięczność do mężczyzny. Po potwierdzeniu informacji u rodziców prędko zaprzyjaźniła się z emerytowanym już strażakiem Mikiem Hughesem. Mężczyzna zaczął spotykać się z rodziną, a z dziewczyną utrzymywał jeszcze kontakt za pomocą Facebooka.

Nastolatka pomyślała, że byłoby jej miło, gdyby bohaterski strażak uczestniczył w uroczystości wręczenia dyplomów, kończącej etap nauki w liceum. Sam Hughes był zachwycony, gdy przeczytał wiadomość z zaproszeniem.
– To była klasyczna akcja ratunkowa. Wszystko przebiegło pomyślnie. Nie było niczego, co można było zrobić inaczej – powiedział strażak, dla którego nadzwyczajnym było uratowanie kogoś tak młodego. Dawnielle, wtedy jeszcze niemowlę, była uwięziona w kołysce. To właśnie dlatego Hughes z tuzina innych zapamiętał właśnie tę akcję.

newspaper
Sam przyznał, że z płomieni wyprowadził jeszcze dwójkę innych dzieci, ale one były starsze. Bardziej zainteresował go los niemowlęcia. Na znalezienie dziewczyny zdecydował się 5 lat temu, gdy sięgnął po gazetę, którą zachowała jego matka. Stwierdził, że poszuka nastolatki na Facebooku – opisuje TODAY.com.
– Pomyślałem, że ciekawe, czy niemowlę, które wyciągnąłem z płonącego domu, wciąż żyje. Wszedłem na Facebooka i wpisałem jej dane. Znalazłem – przyznaje. Stwierdził, że fajnie byłoby się przywitać. – Byłem wtedy o wiele bardziej zaciekawiony niż zwykle – dodał. Davison jest wdzięczna za to, że “ktoś, kto ją uratował, zatroszczył się” o to, by sprawdzić, jak dalej potoczyły się jej losy.

firefighter mike hughes dawnielle davison today 150610 94761b5825931afdfc221f0f8799340c.today inline large
Nastolatka ma już zakończenie szkoły za sobą. W ciągu wakacji planuje pracować w okolicznej klinice dla zwierząt. Jesienią chce uczęszczać do college’u, aby stamtąd, po otrzymaniu zawodu technika weterynarii, przenieść się na stanowy uniwersytet. Dziewczyna jest pewna, że znajomość z Hughesem się nie urwie.

Źródło:today.com, onet.pl

Dodaj komentarz