Pozytywna inicjatywa młodej dziewczyny, aby uczcić pamięć swojego ojca

1

Dwa lata temu Angela Canzani straciła ojca, który zginął w wypadku samochodowym. W rocznicę tragedii dziewczyna wykonała duży napis i stała wraz z nim pod jednym z lokalnych barów, oferując osobom będącym pod wpływem alkoholu darmową podwózkę do domu…

Napis głosił:

Cześć, nazywam się Angela. Jeżeli coś dzisiaj PIŁEŚ, chciałabym zaoferować ci darmową podwózkę do domu. W tym tygodniu mijają dwa lata, jak pijany kierowca zabił mojego ojca. By uczcić jego pamięć chcę pomóc i sprawić, by było dziś bezpieczniej na drogach.

2

Wiele osób zebrało się, by przeczytać plakat i zamienić z nią kilka słów.

0
 Niektórzy, stali chwilę w milczeniu, jakby zastanawiając się nad tym co spotkało dziewczynę i jej ojca.
4

Policjanci, którzy stali przed barem co prawda nie przyłączyli się, ale w pełni aprobowali akcję Angeli i dobre uczynki, które spełniała tego wieczoru.

5

Pierwsi do domu trafili dwaj bracia, z których jeden był jeszcze nieletni. Z tego powodu nie chcieli pokazać twarzy do zdjęcia. Tak czy siak, cali i zdrowi wrócili do domu.
6
Następny był osobnik z dziwną fryzurą. Podjął absolutnie słuszną decyzję i cało i bezpiecznie dotarł do swojej przystani.
 
7
Ostatnia podróż (było ich oczywiście więcej w międzyczasie) została zafundowana tej oto sympatycznej parze na fotografii poniżej, która podczas drogi podzieliła się z Angelą podobną historią.
8
Zatrzymali się nawet na dłuższą chwilę na gyros…
 9

W tym momencie nasuwają się wam pewnie dwie myśli:
– To nie Angela prowadzi samochód.
– Ja już gdzieś coś takiego czytałam/-em.

 
I obie myśli są trafne. Za kierownicą siedział Alex Sheen, który rok temu zapoczątkował akcję „Because I said I would” („Ponieważ powiedziałem, że to zrobię”) – akcję czy też ruch społeczny, którego członkowie starają się uczynić świat lepszym miejscem do życia poprzez spełnianie swoich obietnic.
 
10
Angela i Alex oprócz odwiezienia do domu kilkunastu podchmielonych osób, wręczyli także kilkadziesiąt karteczek z hasłem ruchu. Na tych karteczkach – tłumaczyli mieszkańcom – można napisać coś, co chciałoby się poprawić w swoim życiu.

Przykładowo można zobligować się, by już nigdy, przenigdy nie wsiąść pod wpływem alkoholu za kierownicę samochodu. A potem trzymać się tego postanowienia, po prostu „ponieważ  powiedziałem, że to zrobię”.

11

Źródło: bcisaidiwould.imgur.com, joemonster.org

Dodaj komentarz