Jedno zdjęcie, tysiące komentarzy. Kobiety udowodniły, że każde ciało jest piękne!

 

15 kobiet, wiadro brokatu i zdjęcia, które mają zmienić postrzeganie kobiecego ciała. Dziewczyny ze zdjęcia, które stało się hitem sieci, są w różnym wieku. Najmłodsza ma 19 lat, najstarsza 36. Każda ma inne ciało. Nie są idealne i sprzeciwiają się wypaczonemu wizerunkowi kobiet, jaki serwują reklamy. O akceptowaniu siebie postanowiły opowiedzieć w bardzo nietypowy sposób.

Poznały się na Facebooku. Na co dzień zajmują się pisaniem o modzie, trendach bieliźniarskich i o tym, jak oderwane od rzeczywistości są reklamy, w których tę bieliznę się promuje.

– Miałyśmy dość – przyznaje w rozmowie z „Huffington Post” Bonnie V., jedna z blogerek, która wzięła udział w tej sesji zdjęciowej. – Naszym celem jest pokazanie kobietom, że ich ciała są piękne i idealne, niezależnie od tego, co starają się nam przekazać media. Każda z nas jest inna, nie jesteśmy stereotypowymi modelkami, a i tak możemy pozować do zdjęć i cieszyć się naszym wyglądem – dodaje.

– Nie chciałyśmy ukrywać swoich niedoskonałości pod warstwą brokatu. Wręcz przeciwnie – tak te niedoskonałości są jeszcze bardziej widoczne. To część nas. Choć każda jest inna, czułyśmy się jak jedność. Chciałyśmy zrobić coś wyjątkowego, innego. Mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej kobiet znajdzie odwagę, by do nas dołączyć – opowiada z kolei Ruby, która na co dzień pracuje też jako fotomodelka plus size.

Zdjęcia powstały w Brisbane, a ich autorką jest Jill Kerswill. O sesji pisała w swoich mediach społecznościowych: „Nic tak nie sprawia, że kocham to, co robię, jak patrzenie na silne i pewne siebie kobiety, które potrafią docenić to, jak wyglądają i kim są!”.

Czytaj więcej na: kobieta.wp.pl

Dodaj komentarz