fbpx

9-latek wygrał bieg na 10 km, choć nie wiedział, że bierze w nim udział

Kade Lovell, 9-latek mieszkający w amerykańskim stanie Minnesota, pomylił trasy i przypadkiem wziął udział w 10-kilometrowym biegu. Co więcej, chłopiec wygrał wyścig.

Chłopiec miał wiać udział w biegu na dystansie 5 km. Kiedy zobaczył że na zakręcie wisi znak 10 km, a reszta uczestników jest dorosła, zorientował się że jest na złej trasie.

Byłem trochę zdezorientowany, ale pomyślałem: „Ok, po prostu będę biec dalej. Chcę dotrzeć do mety” – powiedział CNN Kade Lovell.

Chłopiec nie zamierzał jednak rezygnować z wyścigu. Jego mama czekała, aż ukończy krótszy bieg i wraz z upływem kolejnych minut, coraz bardziej się martwiła. Zaczęła pytać organizatorów wyścigu i innych biegaczy, czy nie widzieli jej syna.

Kobieta rozpoczęła poszukiwania 9-latka. W końcu ktoś powiedział jej, że widział chłopca, który biegnie w wyścigu na 10 km. Matka zobaczyła syna, gdy przekraczał linię mety. Ponieważ wokół nie było innych uczestników założyła, że przybiegł jako ostatni.

Gdy po krótkim czasie okazało się że Kyde wygrał wyścig, oboje byli w szoku. Chłopiec przebiegł 10-kilometrową trasę w czasie 48:17.4. 9-latek nigdy wcześniej nie biegał na tak długim dystansie.

To był emocjonalny rollercoaster. Najpierw się bałam, potem byłam zła, a potem podekscytowana, gdy dowiedzieliśmy się, że wygrał – powiedziała matka 9-latka, Heather Lovell.