fbpx

Kolejny sukces programistów z UW

Drużyna z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Młodzi programiści z UW to laureaci ministerialnego programu „Generacja Przyszłości”

Finały XXXVIII Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC World Finals) odbyły się 22-26 czerwca w Jekaterynburgu w Rosji. Wielki sukces odniosła drużyna z Wydziału Matematyki, Informatyki  i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jarosław Błasiok, Tomasz Kociumaka i Jakub Oćwieja, zajmując piąte miejsce i zdobywając srebrny medal. Opiekunem zespołu studentów jest prof. dr hab. Krzysztof Diks.

W tegorocznych Finałach reprezentacja UW rywalizowała ze 121 drużynami z całego świata, rozwiązując dwanaście trudnych zadań przygotowanych przez organizatorów. Finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych, w których wystartowało 32043 studentów z 2286 uczelni z 94 krajów. Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego brała udział w Finałach już po raz dwudziesty z rzędu. Uniwersytet Warszawski jest jedyną uczelnią w świecie z takim rekordem. W drodze do tegorocznych Finałów reprezentanci UW wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski oraz zajęli trzecie miejsce w środkowoeuropejskich eliminacjach regionalnych.