Ten przedsiębiorca wie, jak za darmo nakarmić miliony głodujących

Do 40 procent żywności uprawianej, produkowanej i sprzedawanej w Ameryce nie znajduje swojego miejsca na talerzu. Rob Greenfield – amerykański podróżnik, działacz ochrony środowiska i przedsiębiorca, chciał dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje. Na rowerze wyruszył w podróż, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Rob odkrył, że najwięcej jedzenia wyrzucają sklepy spożywcze i restauracje

1

Jedzenie znalezione w Cleveland w stanie Ohio.
 

Każdego dnia wyrzucanych jest masa produktów spożywczych tylko dlatego, że są zbyt dojrzałe, dziwnie ukształtowane lub dlatego, że ludzie potrzebują miejsca na półkach.

2

Rob w śmietnikach szuka jedzenia nadającego się do spożycia.

3

„Jeden na 7 Amerykanów nie ma co jeść, a my wyrzucamy wystarczającą ilość żywności, aby nakarmić ich pięć razy”. Rozwiązanie Roba jest proste: chce aby sklepy spożywcze zamiast wyrzucać oddawały jedzenie.

4

Jedzenie znalezione w Waszyngtonie.

5

Jedzenie znalezione w Filadelfii.
 

Ludzie wolą wyrzucać jedzenie, bo tak jest łatwiej i nie ponosi się za to odpowiedzialności.

6

Jedzenie znalezione w Chicago, Illinois.

„Gdy byłem w Chicago w Englewood, najbiedniejszej dzielnicy w mieście, dowiedziałem się, że większość ludzi chodzi spać głodna prawie każdej nocy. Kiedy powiedziałem im, że blisko nich w śmietnikach jest wystarczająco dużo nadającego się do spożycia jedzenia, nie wierzyli. Zanurkowałem więc w śmietnikach na północnych przedmieściach i wypełniłem swojego jeepa żywnością o wartości ponad 2 500 dolarów w ciągu dwóch godzin”.
7

Jedzenie znalezione w Detroit w stanie Michigan.

 

Rob namawia przedsiębiorców do oddawania jedzenia, bo można to odpisać od podatku oraz oszczędza się na opłatach za śmieci, a co najważniejsze pomaga się innym.

8

Jedzenie znalezione w Nowym Jorku.

„Jeżdżę rowerem po całej Ameryce i wyciągam jedzenie ze śmietników w celu zmniejszenia marnotrawstwa żywności w tym kraju”, pisze Rob na swoim blogu

9

Jedzenie znalezione w Lancaster, Pensylwania.


W każdym mieście, które odwiedza Rob całe znalezione jedzenie wystawia w publicznym miejscu, aby ludzie mogli zobaczyć ile jedzenia marnuje się każdego dnia.

10

Jedzenie znalezione w Madison w stanie Wisconsin.
 

Przechodnie są zachęcani do tego, aby brać to czego potrzebują i w ciągu kilku minut wszystko znika.

11

 

Źródło: joemonster.org

Dodaj komentarz