Pies przemierzył prawie 400 kilometrów, żeby wrócić do domu

Czteroletni owczarek pokonał 386 kilometrów, aby wrócić do domu. Historia psa o imieniu Pero wzbudziła duże zainteresowanie w Wielkiej Brytanii. Owczarek wrócił z farmy na północy Anglii do domu w środkowej Walii.

Właściciel Pero – walijski farmer i pasterz Alan James – oddał go innemu farmerowi, który poszukiwał psa przeszkolonego do pracy ze stadem owiec. Ale Pero zniknął, gdy tylko znalazł się po raz pierwszy na otwartej łące w odległym o 386 kilometrów Cockermouth przy granicy ze Szkocją.

Aby odtworzyć trasę, jaką obrał Pero, jego właściciel apeluje o informacje od ludzi, którzy zauważyli po drodze nieśmiałego, czarno – białego owczarka. Pero musiał ominąć wielkie miasta, Manchester i Liverpool, sforsować kilka rzek i kanałów, przekroczyć ruchliwe autostrady i linie kolejowe oraz pokonać walijskie góry.

_89456095_nrmap

Psy pasterskie mogą podróżować cały dzień i przemierzyć wiele kilometrów, ale nie mam pojęcia, jak Pero znalazł drogę do domu. Nie wiemy, czy ktoś go karmił albo podwiózł. To było jednak niezwykłe, kiedy nagle pojawił się pod drzwiami. Strasznie chcielibyśmy rozwiązać tajemnicę jego podróży tutaj – przyznał właściciel psa Alan James.

Rodzina zdecydowała się zostawić psa w domu. Kiedy Pero zobaczył Alana, podobno szalał ze szczęścia:)

Źródło: walesonline.co.uk

Dodaj komentarz