Słonica jedenaście godzin ratowała swój największy skarb

1

Matka słonia jedenaście godzin z wielką determinacja i poświęceniem ratowała swoje dziecko, które utknęło w błocie. Początkowo okoliczni gapie ze wsi nie byli w stanie jej pomóc. Do zdarzenia doszło w Indiach, gdzie mały słoń wpadł do starej studni w pobliżu miejscowości Chatra i nie mógł się z niej wydostać.

Jego matka z pomocą nóg i tułowia próbowała wydobyć swój cenny skarb z ziemi. Niestety sytuacja malca pogarszała się. Ściany wykopu osuwały się, komplikując jego trudną sytuację. Akcja ratowania słoniątka trwała od 09:00 do 08:00 rano.

Nad ranem ludzie, na których w końcu wrażenie zrobiły rozpaczliwe odgłosy wydobywające się z dołu, rzucili się do pomocy. Powalili na ziemię kilka bananowców. Pnie rzucono obok dołu.

    Jitendra Tiwari, mieszkaniec Chatra, powiedział: „Wycięliśmy kilka pni drzew bananowca i rzuciliśmy je obok dołu. Matka w tym czasie usunęła się na chwile. Korzystając z okazji, zaczęliśmy usuwać błoto z dziury, które uniemożliwiało wyciągnięcie nieszczęśnika”.

Potem słonica powróciła i sama wyciągnęła słoniątko z pułapki. Chwilę później zwierzęta, tuląc się do siebie, udały się w nieznanym kierunku.

Źródło: tylkoprzyroda.pl


Dodaj komentarz