Kochać swoje ciało – przesłanie Taryn Brumfitt do wszystkich kobiet

 

Wiele kobiet martwi się tym, jak wygląda i źle czuje się we własnej skórze. Sięgają po diety, ćwiczenia i tabletki. Czasem zadowolone z tego, jak przebiega przemiana, umieszczają na portalach społecznościowych swoje zdjęcia „przed i po”. Fotografia z przeszłości przedstawia na przykład grubszą i pełną smutku postać. Teraźniejszość zaś to kobieta pewna siebie, bardziej radosna i szczuplejsza.
Podobny schemat spotkał Taryn Brumfitt, matkę trójki dzieci z Adelaide w Australii. Jednak u niej zdjęcie „po” przedstawiało szczęśliwą, pewną siebie, nieco korpulentną kobietę.

Jesteście zaskoczeni? Autorka filmu i globalnego przesłania do kobiet, próbuje przekazać światu bardzo ważną wiadomość. Należy kochać swoje ciało, niezależnie od tego, jak ono wygląda. Dookoła nas jest masa pięknych obrazków, które wywierają wpływ i popularyzują ideę „doskonałego” ciała. Nie idźmy tą drogą. zacznijmy być szczęśliwi w naszym ciele! To wcale nie znaczy, że mamy porzucić ćwiczenia, źle się odżywiać i ogólnie nic nie robić dla poprawy samopoczucia czy wyglądu. Chodzi o to, aby nie katować się porównaniami do innych, nie wywierać gwałtu na własnym ciele poprzez drakońskie diety czy ćwiczenia i nie dążyć za wszelką cenę do lansowanego w mediach ideału.

taryn brumfitt 14230283.png
Nikt z nas nie jest idealny, a co za tym idzie – wszyscy jesteśmy piękni. Jeśli chcecie coś zmienić, najpierw uznajcie to, co jest i zapytajcie siebie czy rzeczywiście potrzebujecie zmiany. Jeśli niekoniecznie – cieszcie się tym jak wyglądacie i doceniajcie ciało, które tak wiernie służy wam każdego dnia. Jeśli tak, zróbcie to łagodnie, bez presji i sztucznych oczekiwań.

Obejrzyjcie inspirujący film z przesłaniem Taryn

 

Źródło:abs.net.au


Dodaj komentarz