Bezdomny człowiek oddaje zgubiony plecak wypełniony 42 000 dolarów

Bezdomny Dobry Samarytanin oddał zgubiony plecak, który znalazł w centrum handlowym, z 42 000. dolarów w gotówce i czekami podróżnymi w środku. Po zwróceniu plecaka właścicielowi, bostońska policja uhonorowała Glena Jamesa pochwałą za  jego „nadzwyczajny charakter i uczciwość”. Zainspirowany postawą uczciwego człowieka, Ethan Whittington założył fundusz, który zebrał do tej pory 18 500 dolarów na pomoc Panu Jamesowi w kosztach utrzymania i opiece medycznej.

Podczas ceremonii, James przekazał pisemne oświadczenie, w którym podziękował wszystkim, którzy kiedykolwiek wrzucili do jego puszki pieniądze. Nawet jeśli byłbym zdesperowany i potrzebował pieniędzy, nie zatrzymałbym ani centa z pieniędzy które znalazłem. Jestem bardzo religijny. Bóg zawsze ma mnie w opiece. Głosiło oświadczenie.

Bezdomni ludzie pierwsi Ci pomogą – powiedział gazecie Boston Heral przyjaciel Glena, który mieszka z nim w schronisku. On wie jak to jest być na dnie.

Człowiek który założył stronę internetową, na której zbierane są fundusze  fundraising page on GoFundMe.com,  kiedy kwota osiągnęła poziom 18 tys. dolarów, napisał – To niesamowite co ludzie mogą osiągnąć, kiedy wyznaczą sobie wspólny cel.

 

Źródło:

http://www.goodnewsnetwork.org/inspired/individuals/homeless-man-turns-in-lost-backpack-stuffed-w-42k.html

 

 

Dobre Wiadomości


Dodaj komentarz