Ponad 2,5 tys. nagich kobiet w morzu. Pobiły rekord walcząc z rakiem

2505 kobiet wbiegło w sobotę w Irlandii nago do wody, bijąc tym samym rekord Guinnessa. Celem akcji był zbiórka pieniędzy dla dzieci chorujących na raka.

Przedsięwzięcie “Strip and Dip” organizuje co roku fundacja Aoibheann’s Pink Tie. Celem tegorocznego wydarzenia było pobicie rekordu Guinnessa w największej liczbie kobiet kąpiących się nago w morzu, w tym samym czasie.

Każda uczestniczka “Strip and Dip”  wpłaciła opłatę rejestracyjną w kwocie 10 euro, której całość zostanie przekazana fundacji.

Pieniądze na na pomoc dzieciom wpłacić może każdy. Do tej pory organizatorom udało się uzbierać 275 tys. euro.

Pomysłodawczynią “Strip and Dip” jest Dee Featherstone, która w 2012 roku dowiedziała się, że jest chora na raka. Jak powiedziała w wywiadzie dla irlandzkiego dziennika “Irish Times”, po usłyszeniu diagnozy starała się zapomnieć o strachu. Zorganizowała przyjęcie dla przyjaciół i założyła bloga, na którym opisywała swoje zmagania z chorobą.

Po sześciu miesiącach leczenia Featherstone postanowiła po raz pierwszy zorganizować akcję charytatywną. Do udziału próbowała namówić przyjaciółki.

 

– Mam tylko jedną pierś i jestem łysa. Jaka jest więc twoja wymówka? – w ten sposób Featherstone próbowała przekonać bliskich.

– Za pierwszym razem było nas sześćdziesiąt. Rok później frekwencja wzrosła do dwustu osób – opowiada.

Kobiety biorące udział w wydarzeniu opowiadały, że było to absolutnie wyjątkowe doświadczenie.

– Nigdy nie stałam nago przed nikim innym niż mój mąż. To było znakomite – przyznała Deirdre Betson.

– Fantastyczna atmosfera na plaży na #MeagheramoreBeach w #Wicklow dzisiaj. @ErinnKerr_ i ja obie zgadzamy się, że to pierwszy raz, kiedy byłyśmy na wydarzeniu, na którym ludzie ustawiali się w kolejkę, aby opowiedzieć swoje historie, nim ktoś ich o nie zapytał – napisała Tori Watson na Twitterze.

Poprzedni rekord w kategorii największej liczby osób jednocześnie kąpiących się nago w morzu ustanowiony został w Australii w 2015 roku, kąpało się tam wtedy 786 osób.

 

Źródło: independent.ie


Dodaj komentarz