Grzybiarki z Podkarpacia przegoniły z lasu myśliwych

Grzybiarki z Podkarpacia mają powód do świętowania,  udało się im przegonić z lasu myśliwych, którzy planowali polowanie. Miłośnicy strzelania do zwierząt musieli odwołać łowy.

Miłośniczki grzybobrania z Koła Grzybiarek “Rydz”chciały wykorzystać ostatnie ciepłe dni. Udały się do Puszczy Karpackiej w poszukiwaniu rydzów i boczniaków. Na swojej drodze napotkały jednak myśliwych.

Wiadomość o o triumfie grzybiarek nad myśliwymi pojawiła się na profilu Obywatele Przeciwko Zagrożeniom Wynikających z Polowań. Chodzi o “starcie” między Kołem Grzybiarek “Rydz” a Kołem Łowieckim “Żbik”. “Ponieważ polowanie z grzybobraniem raczej nie idą w parze, to pierwsze odbyć się nie mogło” – czytamy na profilu, a na zdjęciach widać, jak panowie ze strzelbami zbierają się do domów.


“Puszcza Karpacka dla grzybiarek nie myśliwych”, “Zamień strzelbę na koszyk”, “Koło grzybiarek “Rydz” mówi nie polowaniem zbiorowym” – takie hasła można było przeczytać na transparentach, które miały ze sobą miłośniczki podkarpackich grzybów.

Zdjęciach można zauważyć również mężczyzn, to właśnie oni wsparli kobiety w proteście przeciwko polowaniom, które zagrażają bezpieczeństwu innych ludzi, korzystających z lasów.

Zenon Borowik, jeden z mężczyzn, który pojawił się tego dnia w Puszczy Karpackiej, powiedział w rozmowie z “Super Expressem”, że ich główną misją jest ochrona naturalnej przyrody, której nie trzeba kontrolować polowaniami. Równie ważne jest jednak bezpieczeństwo w lesie. Na profilu na Facebooku często udostępniane są informacje o myśliwych, którzy przypadkiem postrzelił spacerowicza.

Źródło: Super Express, Fot. Facebook / Małgorzata Klemens

Dodaj komentarz