Para wybiera życie bez pieniędzy

Raphael Fellmer z żona Nieves Palmer i dzieckiem

Czy brak pieniędzy to brak problemów? Pewna para z Niemiec tak właśnie myśli. Raphael Fellmer ze swoją żoną i dzieckiem żyli bez pieniędzy przez ponad 2 lata!!

Nie, nie mieli problemu ze znalezieniem pracy. Oni świadomie wybrali takie życie, ponieważ uważają, że społeczeństwo może być lepsze bez posiadania pieniędzy.

Fellmer  zdecydował się rozpocząć tą podróż po ukończeniu collegu. Chciał bardziej uświadomić ludzi jak marnotrawne potrafi być nasze społeczeństwo. Chcąc rozprzestrzenić swoje idee Fellmer z przyjaciółmi udali się w podróż z Europy do Meksyku bez pieniędzy! Jak tego dokonali? Wykonywali drobne prace oraz dobre uczynki różnym ludziom. W końcu dostali się na żaglówkę w zamian za wypełnianie obowiązków załogi. W czasie tej podróży Fellmer spotkał swoją przyszłą żonę, z którą szybko doczekał się potomka. Obecnie szczęśliwa para mieszka w Berlinie bez  pieniędzy. Fellmer uważa, że nie jest leniwy, jak sądzi o nim wiele ludzi. Pracuję 40 do 50 godzin tygodniowo przy projektach prospołecznych. Oboje wykonują drobne prace dla ludzi – ogrodnictwo, sprzątanie itp. W zamian otrzymują żywność, różne przedmioty oraz miejsce do mieszkania.

Niemieckie  państwo oferuje powszechną, darmową opiekę medyczną, więc młoda para swoje zdrowotne potrzeby ma zapewnione. Udało się im nawet znaleźć ginekologa, który asystował żonie kiedy była w ciąży. Fellmer z żoną odwdzięczyli się doktorowi pracując u niego w ogrodzie.

Raphael nazywa tą wzajemną pracę, gdzie wymienia się rzeczy na usługi „kolaboratywną konsumpcją”.

Mamy nie tylko nadmiar żywności, ale wiele miejsca do mieszkania. Wszystko czego potrzebujemy już tam jest. Potrzebujemy tylko zawierać nowe znajomości i być wśród ludzi – mówi Fellmer.

 

Źródło:

http://www.goodworldnews.org/index.php/business/item/419-couple-chooses-to-live-without-money

 

 

 

 

Dobre Wiadomości

 

 


Dodaj komentarz