fbpx

Urzędnicy z Portland w USA blokują instalację sieci 5G przez zagrożenia jakie niesie dla zdrowia

Urzędnicy miejscy z Portland w stanie Oregon, składają sprzeciw wobec instalacji sieci 5G w obszarach miasta. Inicjatywa jest wspierana przez burmistrza Teda Wheelera i dwóch komisarzy, Amandę Fritz i Chloe Eudaly. Miasto uważa, że ryzyko zdrowotne jakie niesie za sobą sieć 5G, jest zbyt duże, dlatego nie może pozwolić na jej instalację. Na ruch opozycji wpłynęły dodatkowo problemy rządu federalnego związane z przepisami telekomunikacyjnymi.

KATU News poinformowało, że Federalna Komisja Łączności (FCC) postanowiła wprowadzić nowe ograniczenia dotyczące sposobu, w jaki miasta mogą zarządzać nadajnikami, które znajdują się na terenie miasta. Wprowadzili także limit w wysokości 270 USD na opłaty franczyzowe. Normalnie  jednak miasta pobierały opłaty w wysokości 3000 USD. Według Wheelera rozbieżność w pobieraniu opłat może kosztować jego miasto prawie 10 milionów dolarów, a takiej straty nie jest w stanie zaakceptować.

W raporcie KATU Wheeler nazywa nowe przepisy FCC „czymś w rodzaju zagarnięcia ziemi lokalnej infrastrukturze, takiej jak słupy telefoniczne, miejsc gdzie te bezprzewodowe węzły zostaną podłączone”. „Operatorzy sieci w Stanach Zjednoczonych twierdzą, że będą musieli zainstalować około 300 000 nowych anten, co dorównuje całkowitej liczbie wież komórkowych zbudowanych w ciągu ostatnich trzech dekad” – z opozycyjnego wniosku miasta. „Ten znaczny wzrost wież komórkowych rozmieszczonych w miastach, oznacza narażenie społeczności na częstszy z nimi kontakt”. Wniosek miasta zawiera również obawy dotyczące rakotwórczego wpływu sieci 5G, co zdaniem wielu ekspertów wcale nie istnieje. Niestety „emisje częstotliwości radiowych generowane przez technologie bezprzewodowe mogą przyczynić się do niekorzystnych warunków zdrowotnych, takich jak rak”.

Badanie National Toxicology Program (NTP) wykazało, że obecność fal radiowych 2G i 3G powoduje raka u szczurów. Badanie przedstawia dowody, że te dwie częstotliwości radiowe mogą powodować raka serca i mózgu. Możesz przeczytać to studium tutaj. Krytycy twierdzą, że naukowcy nadmiernie eksponowali szczury na dane częstotliwości radiowe, których rzekomo żaden człowiek nie mógłby napotkać.

To jednak nie powstrzymuje urzędników z miasta Portland, a także wielu innych miast, przed walką z instalacją sieci 5G. Zrzeszeni rodzice z San Joaquin County, w Kalifornii także walczą z instalacją sieci, oskarżając wieże sieci 5G o powodowanie nowotworów u miejscowych uczniów.

 

Źródło: prepforthat

Tłumaczenie: Joanna MM

 

Dodaj komentarz