Kirk Douglas świętuje swoje 102 urodziny u boku ukochanej żony Anne Buydens (99) To małżeństwo trwa 64 lata!

Kirk Douglas jest jednym z najbardziej kultowych aktorów na świecie. Znany jest ze swoich powiedzonek w stylu „Jestem już za stary, żeby się zmieniać”. Tak jak śpiewał Popeye: „Jestem kim jestem.” “Kochaj mnie lub nienawidź, ale nie bądź obojętny.” Teraz, kiedy ten legendarny aktor ma już 102 lata, możemy mu chyba wybaczyć jego zdecydowane stanowisko w tym kim i jaki jest.

Wszystkiego najlepszego Kirk!

Kirk Douglas, uważany za jedną z ostatnich żyjących gwiazd “Złotego Wieku” przemysłu filmowego, świętował niedawno swoje urodziny wraz z rodziną, w tym z żoną – Anne, która jest już w wieku 99 lat. Oboje siedzieli na pasujących do siebie wózkach, podczas gdy ich opiekunowie postarali się, żeby wszystko zostało przygotowane i cała uroczystość przebiegła tak jak trzeba.

Kirk Douglas ciągle ma to coś!

W 1996 r. Douglas doznał silnego i wyniszczającego udaru, który upośledził jego zdolność mówienia. To zmusiło go do zawieszenia swojej kariery aktorskiej, jednak nie powstrzymało od tego by brać z życia ile się da i naprawdę żyć jego pełnią. Jego syn, aktor Michael Douglas, ujawnił w brytyjskiej telewizji, że jego ojciec nigdy się nie poddał. „Nadal ma trenera. Pracuje z trenerem w wieku 101 lat ”– powiedział w zeszłym roku prowadzącej, Lorraine Kelly.

Uroczystość urodzinowa

Jego syn z pierwszego małżeństwa, aktor Michael Douglas i synowa –  aktorka Catherine Zeta-Jones byli wśród członków rodziny, obchodzących wielkie urodziny z Kirkiem. Dzięki nim świętowanie urodzin przeniosło się też do mediów społecznościowych. Na swoim Instagramie Zeta-Jones opublikowała poruszające wideo, przedstawiające m.in. taniec Douglasa z wnukiem, podczas gdy jej córka grała i śpiewała na fortepianie. „Szczęśliwych 102 urodzin. Dla najwspanialszego człowieka. Kochamy cię Kirk ”, zamieściła pod video.

W międzyczasie jego wnuczka Carys, opublikowała na Instagramie zdjęcie Kirka z jego młodzieńczych lat z podpisem: “102 lata, jesteś moim wzorem, dziadku. Nie potrafię opisać jak wiele dla mnie znaczysz. Wszystkiego najlepszego, kocham Cię.”

Kirk Douglas i jego żona Anne są małżeństwem od 64 lat. Kiedy aktor opowiadał o swoim związku z tą wspaniałą kobietą, powiedział: „widzisz, kiedy ktoś staje się niepełnosprawny, często jego rodzina zaczyna myśleć w następujący sposób: „O nie, kochany, nie ruszaj się, pozwól mi to przynieść”. Kiedyś powiedziałem żonie, że następnego ranka chcę zjeść śniadanie w łóżku, odpowiedziała mi starym dobrym żartem: „Jeśli chcesz śniadanie w łóżku, to śpij w kuchni.” To pokazuje tylko, że bez względu na to, jak bardzo jesteś sławny, twoja żona zawsze potrafi doprowadzić cię do porządku!”

Kirk Douglas jest starszy od…

Transfuzji krwi

Pierwsza udana transfuzja krwi została przeprowadzona przez Korpus Medyczny Armii Brytyjskiej w tym samym roku, w którym urodził się Kirk Douglas. Używano krwi, która była magazynowana i schładzana, tak by móc leczyć ofiary z ranami od szrapneli (pocisków odłamkowych) w I wojnie światowej.

BMW (Bayerische Motoren Werke)

Kirk Douglas urodził się również w tym samym roku, w którym narodził się światowy producent samochodów BMW.

Krojonego chleba

Chleb, jaki znamy dzisiaj, zaczął być sprzedany w pokrojonej formie dopiero od roku 1928, okazując się ogromnym sukcesem jedyne 12 lat po narodzinach Kirka Douglasa.  Jest takie stare powiedzenie:  “najlepsza rzecz od wynalezienia krojonego chleba” powiedzenia używa się do podkreślenia jak bardzo lubimy daną rzecz. Kirk Douglas może więc twierdzić, że jest „najlepszą rzeczą PRZED wynalezieniem krojonego chleba!”

Plutona

Wielu z nas, wciąż jest trochę smutno z powodu degradacji Plutona z bycia planetą. Kiedy Pluton został odkryty, Kirk Douglas był nastolatkiem. Żył na tyle długo, aby odkryć planetę, dowiadywać się o niej od wielu pokoleń, a następnie być świadkiem jej degradacji do planety karłowatej.

Wózków na zakupy

Wózki sklepowe nie istniały do roku 1937, kiedy to Kirk Douglas osiągnął wiek, w którym legalnie mógł już pić alkohol. Wcześniej klienci musieli dźwigać ciężkie kosze wypełnione przedmiotami przeznaczonymi do zakupu. Początkowo nie były one hitem. Mężczyźni uważali, że są zbyt kobiece, a kobiety uważały, że są podobne do wózków dziecięcych. Jesteśmy jednak bardzo szczęśliwi, że w końcu się do nich przekonali.

Antybiotyków

Przed odkryciem penicyliny w 1928 r., kiedy Kirk Douglas miał 14 lat, nie było skutecznego leczenia zakażeń i infekcji, takich jak zapalenie płuc, rzeżączka lub gorączka reumatyczna. Szpitale były pełne ludzi z zatruciem krwi, spowodowanym jakimś przecięciem lub zadrapaniem. Lekarze nie mogli zrobić zbyt wiele, by im pomóc. Odkrycie Aleksandra Fleminga było, więc niczym innym jak cudem współczesnej medycyny.

 

Źródło: healthy-holistic-living.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz