fbpx

Uciskaj odpowiednie punkty, zależnie od tego co cię boli – każda część ciała posiada swój odpowiednik na twojej dłoni!

Medycyna zachodnia jest obecnie na wysokim poziomie, jednak dobroczynny wpływ medycyny alternatywnej nie powinien być ignorowany, ani odrzucany przez żadnego eksperta w dziedzinie zdrowia. Medycyna alternatywna zapewnia ulgę w całkowicie bezpieczny sposób, w przeciwieństwie do leków i chociaż lekarze mogą przepisać ci określoną terapię w celu leczenia jakiegoś konkretnego problemu, praktykowanie alternatywnych metod leczenia na pewno pomoże ci poprawić efekty. Ludzie pochodzący z Bliskiego Wschodu od wieków praktykują poniżej przedstawioną metodę leczenia bólu, która opiera się na wiedzy z dziedziny refleksologii. Nauka ta twierdzi, że nasze dłonie są centrami wielu punktów, które są połączone z określonymi częściami i narządami naszego ciała, stosując więc ucisk w odpowiednim miejscu na dłoni, można bezpośrednio złagodzić każdy ból i dyskomfort w określonych obszarach naszego ciała.

Według licencjonowanego akupunkturzysty i refleksologa Drake’a Ewinga z wydziału pomocniczego na Uniwersytecie Bastyr w Seattle: „Nacisk stosowany podczas refleksologii ma na celu ułatwienie fizjologicznej reakcji w organizmie. Refleksologia jest rodzajem opieki zdrowotnej stosowanej od tysięcy lat ”.

Drake Ewing twierdzi, że według ekspertów nasze stopy i dłonie zawierają ponad 7000 zakończeń nerwowych. Potężna wiedza i doświadczenie z dziedziny refleksologii umożliwia odpowiednie ich stymulowanie, tak jak i stymulowanie całego centralnego układu nerwowego, co z kolei może wpłynąć na sposób odczuwania bólu.

 

Najpierw musisz dowiedzieć się, gdzie znajdują się te punkty nacisku i do jakich organów są podłączone. Następnie należy uciskać taki punkt przez 5 sekund, puścić ucisk na 3 sekundy i powtarzać to przez kilka minut. Stosuj tę metodę dwa razy dziennie, a osiągniesz niesamowite efekty!

 

 

Źródło: healthyfoodhouse

Tłumaczenie: Joanna MM

 

Dodaj komentarz