fbpx

Akcja „Zielony Weteran” – emerytura dla roślin z biurowców

Rośliny, które „pracowały” w pomieszczeniach biurowych, oczyszczając powietrze i tworząc klimat do pracy dla ludzi, przechodzą na emeryturę – takie zakończenie pracy zorganizowała im warszawska pracownia Florabo. Rośliny można kupić w promocyjnych cenach, a pracownia traktuje to jako okazję do zaprezentowania swej działalności.

Pracownia zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem aranżacji roślinnych do wnętrz. Firma wychodzi z założenia, że to właśnie przyroda jest kluczem do uwolnienia tkwiącego w ludziach potencjału. Jak możemy przeczytać na stronie firmy – „…projektowanie zgodne z naturą, u podstaw którego leży wrodzona miłość człowieka do przyrody. W praktyce oznacza to stosowanie nie tylko roślin, ale i wzorców projektowych inspirowanych naturą w celu poprawienia komfortu i samopoczucia użytkowników.”

W ten sposób standardowe biurowe stanowiska pracy przemieniają się w żywą, zieloną przestrzeń. Oprócz pojedynczych roślin można użyć bardziej zaawansowanych rozwiązań – zielone ściany, obrazy, meble z roślinnością. Firma opracowuje również rozwiązania które w połączeniu z nowoczesną technologią umożliwiają poprawę jakości powietrza a następnie stały jej monitoring.

Gdy roślina zakończy już swoją zawodową działalność, trafia z powrotem do magazynów Florabo. Można je odkupić bezpośrednio w firmie bądź biorąc udział w najbliższej odsłonie akcji „Zielony weteran” – na najbliższym warszawskim targu śniadaniowym. Na miejscu udostępnione będą również doniczki i ziemia do przesadzania. Szczegóły dostępne są na facebook’owym fan page firmy.

 

Źródło: fpiec.pl

Opracowanie: Błażej L.

Foto: Fanpage Lorabo

Dodaj komentarz