fbpx

Znudziły ci się “modne” seriale? Może coś z klasyki!

Sponsorowany

Najnowsze seriale to wielomilionowe produkcje, które wciągają zawiłą fabułą, świetną grą aktorską, a nierzadko także wspaniałymi efektami specjalnymi. Warto jednak wspomnieć, że wszystko to, co wciąga i fascynuje, czasami okazuje się też dość męczące, zwłaszcza że aby być z fabułą na bieżąco, nie można przegapić żadnego odcinka. Może warto zatem wrócić do czasów, w których seriale były znacznie prostsze? Poniżej przedstawiamy najlepsze klasyczne pozycje.

W obecnych czasach, premiera każdego nowego serialu, za którym stoi wielkie studio, urasta do rangi popkulturowego wydarzenia roku. Czasami jednak można odnieść wrażenie, że twórcy coraz częściej odchodzą od pierwotnej konwencji tej formy, tworząc produkcje nadto angażujące i wymagające absolutnego skupienia. Dla wszystkich, którzy tęsknią za klasyką, przygotowaliśmy kilka propozycji seriali, które warto “odkurzyć”.https://dobrewiadomosci.net.pl/

Klasyczne seriale

“Stawka większa niż życie” – Akcja tej kultowej produkcji toczy się w 1941 roku. Główny bohater – Stanisław Kolicki – próbuje przedostać się do Związku Radzieckiego, by przekazać cenne informacje na temat koncentracji wojsk niemieckich w obszarze granicznym. Okazuje się, że młody Polak jest łudząco podobny do Hansa Klossa – zatrzymanego oficera niemieckiego. Jako sobowtór, dostaje się do niemieckiego wywiadu w roli szpiega J-23.

“Graczykowie, czyli Buła i spóła” – Ten znany serial komediowy stanowi kontynuację telewizyjnego przeboju “Graczykowie”. Tym razem, głównym bohaterem jest sąsiad Jadwigi i Wiesława Graczyków – Roman “Buła” Bułkowski. Akcja serialu toczy się przede wszystkim w mieszkaniu Buły, które dzieli z dwiema osobami – z synem Waldusiem – nieśmiałym w stosunku do kobiet młodzieńcem, którego ojciec przedstawia jako prawdziwego playboya, oraz z inżynierem Leonem Ćwirkaczem – sublokatorem, któremu Buła kiedyś przez pomyłkę wynajął pokój. Bułkowski nie stroni od kobiet i alkoholu, natomiast Leon to zatwardziały abstynent, który dochowuje wierności swojej narzeczonej, mieszkającej w rodzinnej wsi. Nic dziwnego, że osoby o tak skrajnych charakterach nie potrafią się dogadać. Buła kombinuje, jak pozbyć się uciążliwego sublokatora.

“Miodowe lata” – W kamienicy na warszawskiej woli mieszkają dwie zaprzyjaźnione rodziny – Krawczykowie i Norkowie. Karol Krawczyk pracuje jako motorniczy, z kolei Tadeusz Norek jest pracownikiem miejskiej kanalizacji. Obaj panowie są niepoprawnymi optymistami, którzy wierzą, że kiedyś wreszcie zdobędą wielką fortunę. Takie podejście do życia rodzi wiele szalonych pomysłów, jednak te trzymają w ryzach ich żony – Alina Krawczyk i Danuta Norek.

Rodzina Soprano” – Przenieśmy się teraz na amerykańskie podwórko. Kultowy serial produkcji HBO, na całym świecie, także w Polsce, pobił rekordy oglądalności. Akcja toczy się w New Jersey – mieście znajdującym się pod ścisłą kontrolą włosko-amerykańskiej rodziny mafijnej (wymyślonej na potrzeby serialu). Głównym bohaterem jest Tony Soprano – głowa rodzinnego domu i jednocześnie – boss przestępczej grupy. Soprano stara się połączyć dwie sprzeczne role – ojca i męża oraz gangstera. Już w dniu premiery, serial zdobył ogromne uznanie widzów i krytyków.

Dodaj komentarz