fbpx

Ten 102-letni statek w Sydney stał się nadzwyczajnym lasem na wodzie

Czy słyszałeś kiedyś o zatoce Homebush Bay w Sydney? O miejscu, który sprawia, że twoje serce potrafi zgubić swój rytm? Miejscu, w którym skończyło wiele imponujących, opuszczonych statków z XX wieku? Jeżeli to dla ciebie nowość, przygotuj się na szok na widok tego konkretnego statku, który znajduje się właśnie we wspomnianej zatoce.

SS Ayrfield to jeden z opuszczonych statków, który stanowi naprawdę zdumiewający widok. Teraz na tym 102-letnim, ważącym 1140 ton okręcie, panuje bujna roślinność. Drzewa namorzynowe znalazły sposób na dostanie się na pokład, czemu statek zawdzięcza swoją nazwę: “Las na wodzie”. Jak zobaczysz na zdjęciach, on rzeczywiście tak wygląda!

SS Ayrfield ma ciekawą historię. Ten statek służył jako węglowiec na 60-milowym odcinku między Newcastle a Sydney. Przede wszystkim dostarczał zapasy amerykańskim żołnierzom na Pacyfiku. W 1972 został sprowadzony do Zatoki, żeby mógł zostać rozebrany. Jednak w tamtym czasie zatoka nie była już stocznią dla wraków, dlatego ten i inne statki, które służyły podczas II Wojny Światowej, zostały pozostawione same sobie. Nie minęło dużo czasu, zanim natura zajęła się tymi konstrukcjami.

SS Ayrfield to zdecydowanie widok warty zobaczenia! Poniżej możesz zobaczyć kilka zdjęć tego niesamowitego lasu na wodzie.

 

 

 

 

 

Źródło: abandonedspaces.co

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

 

 

 

Dodaj komentarz