fbpx

Nowojorskie szpitale leczą pacjentów z koronawirusem dużymi dawkami WITAMINY C, kierując się obiecującymi wynikami w Chinach

 

  • Nowojorskie szpitale leczą pacjentów z koronawirusem dużymi dawkami WITAMINY C, kierując się obiecującymi wynikami w Chinach

  • Dr Andrew Weber twierdzi, że podaje dożylnie swoim pacjentom z oddziału intensywnej opieki 1500 miligramowe dawki witaminy C.

  • Pulmonolog i specjalista z zakresu intensywnej opieki z Long Island, pracujący dla Northwell Health twierdzi, że pacjenci otrzymują trzy do czterech dawek dziennie

  • Dawkowanie oparte jest na leczeniu eksperymentalnym przeprowadzanym w Chinach

  • Jason Molinet, rzecznik Northwell Health Informuje, że witamina C jest “szeroko stosowana” jako sposób leczenia koronawirusa w systemie opieki zdrowotnej

  • Próba kliniczna skuteczności witaminy C podawanej dożylnie u pacjentów z koronawirusem została przeprowadzona 14 lutego w szpitalu Zhongnan w Wuhan

 

Lekarze w całym stanie Nowy Jork podają krytycznie chorym pacjentom z koronawirusem wysokie dawki witaminy C. Taktyka ta skutecznie pomogła tym, których choroba dotknęła najmocniej w Chinach.

Dr Andrew Weber, pulmonolog i specjalista z zakresu intensywnej opieki z Long Island, pracujący dla Northwell Health, podzielił się informacją, że podaje dożylnie swoim pacjentom z oddziału intensywnej opieki 1500 miligramowe dawki witaminy C.

Pacjentom tym aplikuje się następnie dawki silnego przeciwutleniacza trzy lub cztery razy dziennie, wyjaśnił lekarz reporterowi New York Post.

Każda dawka to ponad 16 -krotność dziennej dawki zalecanej przez Narodowy Instytut Zdrowia. Dla mężczyzn zwykła zalecana dawka dzienna wynosi 90 mg, w przypadku kobiet jest to 75 mg.

Dr Weber poinformował, że dawkowanie oparte jest na leczeniu eksperymentalnym zastosowanym u pacjentów z koronawirusem w Szanghaju w Chinach.

“Pacjenci, którym podano witaminę C, czuli się znacznie lepiej od tych, którym nie podano witaminy C.”, powiedział. “Pomaga ona w niezwykle wysokim stopniu, nie nagłaśnia się tego jednak, ponieważ nie jest to jakiś specjalnie seksowny lek (ang. sexy drug).”

Jason Molinet, rzecznik Northwell Health, informuje, że witamina C jest “szeroko stosowana” jako sposób leczenia koronawirusa w systemie opieki zdrowotnej. Podkreślił jednak, że dawki podawane pacjentom są zróżnicowane.

“Zgodnie z decyzją lekarza.”, dodał Molinet.

Northwell Health to największy dostawca usług zdrowotnych w stanie Nowy Jork, posiadający sieć 23 szpitali.

Według Molineta około 700 pacjentów w sieci szpitali Northwell jest leczonych na koronawirusa. Nie był w stanie sprecyzować, ilu z nich podawana jest witamina C.

Do tej pory odnotowano 25 665 przypadków zakażenia wirusem w stanie Nowy Jork, z czego 14 904 w mieście Nowy Jork.

Dr Weber wyjaśnił, że witamina C to tylko jedna z form leczenia pacjentów z koronawirusem. Podano im także hydroksychlorochinę (środek stosowany w leczeniu malarii), azytromycynę (antybiotyk), a także różne substancje biologiczne i rozrzedzające krwew .

Pacjenci z koronawirusem, u których stwierdzono sepsę – reakcję zapalną organizmu, która pojawia się przy nadmiernej odpowiedzi na infekcję – cierpią na znaczny spadek witaminy C, powiedział Weber.

“Próba utrzymania właściwego poziomu witaminy C na pewno jest logiczna i ma sens.”, dodał.

Próba kliniczna skuteczności witaminy C podawanej dożylnie u pacjentów z koronawirusem została przeprowadzona 14 lutego w szpitalu Zhongnan w Wuhan, epicentrum epidemii w Chinach.

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej US National Library of Medicine (największej na świecie biblioteki medycznej) próba prawdopodobnie zakończy się pod koniec września.

 

Tłumaczenie: Dorota Sokołowska

Źródło: dailymail.co.uknypost.com

Dodaj komentarz