fbpx

Dzięki kwarantannie pandy w Parku Oceanicznym w Hong Kongu wreszcie konsumują swój 10-letni związek

Pandemia koronawirusa dała pewnej parze pand w Hong Kongu wystarczająco dużo czasu sam na sam, żeby wreszcie odrobinę zaszaleć.

Opiekunowie z Parku Oceanicznego w Hong Kongu przez 10 lat bezskutecznie usiłowali sprawić, żeby te 14-letnie pandy Ying Ying i Le Le naturalnie się sparowały. 10-letni wysiłek okazał się bezowocny.

Jednak odkąd pod koniec stycznia park został zamknięty dla zwiedzających z powodu wybuchu Covid-19, pracownicy zaczęli dostrzegać zmiany w zachowaniu dwójki zwierząt.

„Od końca marca Ying Ying zaczęła spędzać więcej czasu na zabawie w wodzie, podczas gdy Le Le zaczął znaczyć teren swoim zapachem i poszukiwać zapachu Ying Ying” – głosi oświadczenie pracowników parku.

Po tej grze wstępnej, opiekunowie z Ocean Park z dumą oznajmili, że obie pandy wreszcie skonsumowały swój związek  w poniedziałek rano.

„To pomyślne krycie naturalne jest dla nas wszystkich niezwykle ekscytujące, jako że szansa na ciążę u zwierzęcia jest wówczas wyższa niż w przypadku sztucznego zapłodnienia”

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło:   shanghai.ist

Dodaj komentarz