fbpx

Nagrali między innymi temat z filmu Indiana Jones. Projekt „FeelHarmonia” tworzą amatorzy muzyki z Lublina

Ci ludzie nie są profesjonalnymi muzykami lecz  od lat grają amatorsko. Miłość do muzyki pozwoliła im spotkać się we wspólnym rozrywkowym projekcie i stworzyć niezwykłe dzieło.

 

W Lublinie powstał muzyczny projekt o nazwie „FeelHarmonia” – Lubelska Orkiestra Muzyki Rozrywkowej. Nietypowy pomysł miał zaangażować miłośników gry na instrumentach do wspólnego działania. W projekcie był mile widziany każdy, kto ma talent, ale nie gra profesjonalnie.

  • Mam mnóstwo znajomych, którzy po 10-12 latach nauki odłożyli instrument w kąt i przestali grać. To miejsce dla takich osób, by wróciły do instrumentu. Głównym celem jest powrót do grania, do muzyki i fajna przygoda – wyznała Katarzyna Mach, założycielka orkiestry.

Choć pierwotnym pomysłem było zagranie wspólnie na jednej scenie, z powodu pandemii projekt musiał pojawić się w wersji on-line. Wśród uczestników znaleźli się ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk. Każdy z nich na co dzień wykonuje zawód, który niekoniecznie wiąże się z muzyką czy kulturą. W sieci pojawiły się już instrumentalne covery „FeelHarmonia”. Zespoł wykonał przeboje takie jak „Piraci z Karaibów” czy „Forrest Gump”. Jeżeli możliwości pozwolą, po lecie zagrają we wspólnej przestrzeni.

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: rmf24.pl

 

 

Dodaj komentarz