fbpx

Miał zlikwidować swoje miejsce pracy. Pomoc ruszyła, a zakład zyskał nowy szyld

Pan Zygmunt jest szewcem, który swój zakład prowadzi od 1986 roku. Niestety ukryty w podwórku osiedla zakład był rzadko odwiedzany przez klientów i groziło mu zamknięcie. Wtedy do akcji wkroczyli internauci.

W serwisie Zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz zakładu szewskiego pana Zygmunta, który swoją działalność prowadzi od 36 lat. Warsztat szewski znajduje się przy ulicy Sztormowej 5 w Gdańsku. Na początku pandemii koronawirusa obroty w zakładzie zmalały o połowę i nad panem Zygmuntem zaczęły gromadzić się ciemne chmury. W promocji działalności nie pomogła lokalizacja warsztatu. Znajduje się on w niskiej jakości garażowym budynku. Większość gdańszczan nie wie nawet, że taki zakład tam się znajduje. Potrzebny był więc nowy szyld, który pomoże w oznaczeniu miejsca.

Zbiórka na reklamę zakładu pana Zygmunta prowadzona była w serwisie Zrzutka.pl (TUTAJ). Internauci zebrali ponad 6 tysięcy złotych, które przeznaczone zostanie na reklamę. Jednak pomoc przyszła również z zupełnie innej strony. Z propozycją pomocy zgłosili się członkowie stowarzyszenia Traffic Design, którzy zdecydowali się pro bono zaprojektować nowy szyld, spełniający ograniczenia stawiane przez obowiązujące w Gdańsku przepisy dotyczące uchwały krajobrazowej.

Zobaczcie jak elegancko to teraz wygląda:)

 

 

Źródło: whitemad.pl

Foto: Rafał Kołsut 

 

Dodaj komentarz