fbpx

Mieszkańcy Łodzi podjęli decyzję – zamiast osiedla będzie las

Dokładnie 10419 głosujących opowiedziało się, za tym, żeby teren został w niezmienionym stanie. Dzięki takim wynikom głosowania zamiast osiedla będzie las. Mieszkańcy Łodzi podjęli decyzję odnośnie dalszych losów szkółki ogrodniczej. To oznacza, że nie będzie kolejnych domów między ul. Centralną i Wycieczkową. To kolejny teren, który uniknie sprzedaży na cele deweloperskie.

Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi poinformował, że miasto właśnie zakończyło dyskusję o możliwości budowy domów jednorodzinnych między ul. Centralną i Wycieczkową. Ustalono, że teren dawnej szkółki ogrodniczej pozostanie zielony I nie będzie tutaj ingerencji budowlanej oraz inwestycyjnej.

“Jeśli mieszkańcy widzą w tym miejscu jakieś parkowe udogodnienia, typu ławki, kosze, miejsce na pikniki, to oczywiście mogą takie powstać, ale bez ingerencji w zieleń, tak aby zachować tu jak najbardziej naturalny charakter”– dodał wiceprezydent.

Na taką decyzję wpłynęli łodzianie. Z ponad 11 tysięcy głosów, tylko niewiele ponad 600 było za budową tutaj domów w jakiejkolwiek formie. Na tym terenie nie powstaną zatem domy jednorodzinne, a zamiast osiedli pojawią się parki. Z planów sprzedażowych wycofano nieruchomości, które mogłyby niebawem zamienić się w betonową zabudowę. Dawna szkółka ogrodnicza, która jeszcze wcześniej była siedzibą wyścigów konnych, pozostanie terenem zielonym.

“Dla tego terenu, jeszcze dwadzieścia lat temu powstał plan miejscowy, który umożliwia budowę osiedla praktycznie na całości. Zamierzamy ten plan uchylić na jednej z najbliższych sesji” – zapowiada Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

Na sesję trafią także projekty nowych uchwał. Będą to uchwały tworzące nowe parki przy ul. Wycieczkowej oraz przy Podchorążych, oraz skwer przy ul. Relaksowej.

„Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie, jak będą się nazywały? Ten teren mieszkańcy nazywają zieloną ostoją, ale zaproponowali, aby uhonorować Stefana Rogowicza, naczelnika Wydziału Plantacji Miejskich, którego dzisiaj nazywalibyśmy zapewne Ogrodnikiem Miasta. Dokończył on budowę parku na Zdrowiu, zmodernizował Źródliska i 3 Maja oraz założył kilka nowych” – mówi Riemer.

Oto jak oddawali głosy łodzianie:
Ogółem wszystkich głosów–11145

  • Teren powinien zostać tak, jak jest – 10419 głosów
  • Na tym terenie powinno powstać osiedle sąsiadujące z parkiem – 482 głosów
  • Na całym terenie powinno powstać osiedle – 127 głosów
  • Inne – 183 głosów

Mieszkańcy Łodzi

Źródło: https://www.whitemad.pl

 

Dodaj komentarz