fbpx

Bioniczna noga dla zwierzaka. Ekspert wykonał nietypową protezę

Bioniczna noga dla kaczki? Dlaczego nie? Ptak z bioniczną nogą stał się bohaterem programu „Wizard of Paws” na kanale National Geographic Wild. Nowa kończyna stworzona dzięki drukarce 3D pozwoliła zwierzakowi na normalne funkcjonowanie.

Derric Campan to prawdziwy czarodziej od spraw protetyki zwierząt domowych. Tym razem ekspert stanął przed nie lada wyzwaniem – musiał stworzyć bioniczną kończynę dla kaczki, która porusza się na jednej nodze. Jej właściciel Ben Weiman skontaktował się z firmą Bionic Pets i poprosił o kaczą protezę dla skrzydlatego przyjaciela – chciał umożliwić kaczce normalne poruszanie się.

Pierwsza minuta z nową nogą wydawała się być torturą dla bohaterki programu. Jednak szybko stało się jasne, że z każdym kolejnym krokiem kaczka czuje się coraz pewniej – w końcu zaczęła chodzić normalnie – tak jakby bioniczna noga była jej właściwą od wyklucia. Nagranie budzi zachwyt – nie tylko ze względu na zwierzaka, ale również z powodu jej właściciela, który nie kryje wzruszenia. Jak wam się podoba?

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:
whitemad.pl

Dodaj komentarz