fbpx

Mikrochipy ochronią rogi nosorożców w Kenii

Photo credit: http://animalworld.tumblr.com

Wysiłki mające na celu ochronę zmniejszającej się populacji nosorożców w Kenii, są nastawione na znaczne przyspieszenie, gdy WWF-Kenia przekaże ponad tysiąc mikrochipów i pięć skanerów dla Kenya Wildlife Service (KWS). Sprzęt wyceniony na ponad milion trzysta tysięcy szylingów kenijskich, przyczyni się do wzmocnienia aktywnego monitoringu nosorożców.

Niezbędny do przechytrzenia kłusowników, którzy są coraz bardziej wyrafinowani w swoich metodach, wdrażany specjalistyczny system śledzenia rogów nosorożców, pozwoli na stuprocentową możliwość śledzenia każdego rogu nosorożca i żywych zwierząt w Kenii.

Ponadto, kryminalistyczna technologia DNA posłuży wzmocnieniu nadzoru nosorożców, aby chronić zwierzęta na miejscu, a także wspierać mechanizmy przeciwdziałania nielegalnemu handlowi.

Ponadto, badacze będą mogli połączyć sprawę kłusownictwa z odzyskanymi lub skonfiskowanymi rogami, co stanowić będzie kluczowy dowód w sądzie, przyczyniając się do skazania przez prokuraturę podejrzanego przestępcy.

Technologie są obecnie stosowane na szczeblu międzynarodowym w celu wsparcia reakcji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych o zbrodnie na dzikiej przyrodzie oraz wzmocnienia współpracy między agencjami (celnymi, policją, wymiarem sprawiedliwości, organów ochrony dzikiej przyrody).

Na poziomie kontynentalnym i światowym, technologie te będą odsłaniać sieć handlarzy rogami nosorożców i likwidować środowiska, które promują i podtrzymują międzynarodowy handel dzikimi zwierzętami.

 

Źródło: http://www.goodnewsnetwork.org/earth/microchips-to-protect-rhinos-in-kenya.html

 

Dobre Wiadomości

 

Dodaj komentarz