fbpx

Polska fotografka doceniona na świecie. Uwagę jury przykuł jeden szczegół

Polska fotografka została główną laureatką w najważniejszym konkursie fotografii ogrodowej i botanicznej. Bohaterem nagrodzonego zdjęcia był motyl bielinek.

Magdalena Wasiczek to fotografka specjalizująca się w makrofotografii. Uzdolniona artystka, która od lat zachwyca się pięknem przyrody już po raz trzeci zdobyła pierwszą nagrodę w International Garden Photographer of the Year – najważniejszym na świecie konkursie fotografii ogrodowej, roślinnej, kwiatowej i botanicznej.

W tym roku uwagę widzów przykuło zdjęcie w kategorii „Wildlife in the Garden” – motyl bielinek, którego fotografka uchwyciła w kilku malowniczych kadrach. Na jednym z nich motyl skąpany jest w kroplach wody – co daje niezwykły efekt dynamiki zamkniętej w statycznym obrazie.

Sfotografowałam bielinka, gdy odpoczywał na szczycie kwiatu. Krople deszczu stworzyły pełne bokehu tło, rozbłyskujące niczym gwiezdny pył – opowiada o swojej pracy Wasiczek

To zadziwiające, że kilka kropel wody w powietrzu może stworzyć na zdjęciu tak magiczny efekt – dodaje fotografka.

Twórczość Magdaleny Wasiczek często określa się mianem malarstwa bokehowego, które polega na wyróżnieniu głównego obiektu na nieostrym tle – dzięki temu główny akcent pracy jest uderzająco wyraźny. Warto dodać, że polska artystka jest pierwszą w historii podwójną zwyciężczynią International Garden Photographer of the Year – wcześniejsze nagrody zdobyła w 2012 i 2015 r.

fotografka

TUTAJ obejrzysz całą galerię zdjęć z konkursu. [galeria zdjęć]

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Zwierciadlo.pl

Dodaj komentarz