fbpx

90-latek pracuje jako kierowca ciężarówki

Brian Wilson z Sheffield w północnej Anglii skończy w marcu 91 lat i mimo tak sędziwego wieku nadal pracuje jako kierowca ciężarówki. Co więcej, nie jest to praca dorywcza, tylko codzienne 12-godzinne zajęcie.

Brytyjczyk Brian Wilson mimo ukończonych 90 lat nadal siada za kierownicą ciężarówki.

Jak przekazuje BBC, mężczyzna rozpoczynał swoją ścieżkę zawodową od prowadzenia amerykańskich transporterów opancerzonych podczas służby wojskowej w Niemczech. Po powrocie do ojczyzny w 1953 roku przesiadł się za kierownicę ciężarówki przewożącej paliwo. Wkrótce jednak rozpoczął pracę w firmie transportowej swojego ojca, którą po jego śmierci finalnie przejął. I tak Brian od 70 lat niezmiennie zasiada za kierownicą. Nic nie wskazuje też, żeby coś miało to w najbliższym czasie zmienić.

Dziarski kierowca rok w rok bezproblemowo przechodzi badania umożliwiające mu pracę zawodowego szofera. Nie inaczej było w tym roku. Jak przyznał stacji BBC — jego lekarz rodzinny był z niego bardzo zadowolony.

90-latek nie ukrywa jednak, że praca odcisnęła na nim piętno i nie podejmuje się już długich tras. Co więcej, prawdopodobnie w przyszłym roku przejdzie na emeryturę. Będzie musiał to jednak przedyskutować ze swoją 89-letnią żoną Mavis. Miłość swojego życia poznał w wieku 15 lat, a od 67 lat są już małżeństwem.

Jeżeli oboje będą zgodni co do kwestii emerytury, prawdopodobnie pojadą do Tajlandii, gdzie  też na stałe mieszka ich syn. Jak przyznaje Brytyjczyk, żona, mimo iż sama przeszła na emeryturę, nadal zachęca go do pracy. Dodaje także, że praca pozwala mu na opłacenie wysokich rachunków.

— Mówi mi, żebym pracował, dopóki wciąż czuję się wystarczająco sprawny. Plus z powodu wszystkich rachunków za gaz i prąd idących w górę muszę kontynuować pracę — komentuje Wilson.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz