fbpx

Z okazji Światowego Dnia Poezji firma LEGO stworzyła figurkę Wisławy Szymborskiej

Figurka LEGO Wisława Szymborska została stworzona w celu upamiętnienia wybitnej polskiej poetki z okazji Światowego Dnia Poezji.  Swoje figurki popularnego producenta klocków mają już tacy ludzie pióra jak William Szekspir czy Ernest Hemingway.

Figurkę noblistki przygotował Łukasz Więcek, w przeszłości uczestnik programu “Lego Masters”.

Warto zaznaczyć, że figurka Wisławy Szymborskiej to nie koniec. Jak się okazuje duński producent zapowiada coś znacznie większego, jednak na razie nie znamy szczegółów.

Niestety nie mogę zbyt wiele powiedzieć o niespodziance, którą planuje firma Lego. Zapewniam jednak, że będzie to duża, naprawdę duża i zabawna rzecz. Zgodnie z wymogami przyjętymi przez duńskiego producenta zaprezentujemy ją w przestrzeni publicznej tak, by każdy miał szansę przyjrzeć się jej z bliska— mówi w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” twórca figurki, Łukasz Więcek

Senat ustanowił rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika, Jana Matejki oraz Wisławy Szymborskiej. Jej twórczość spotyka się wciąż z żywym odbiorem zarówno w Polsce, jak i za granicą — napisano w uchwale dotyczącej polskiej noblistki.

 

Źródło: whitemad.pl

Foto: Łukasz Więcek

Dodaj komentarz