fbpx

Autostopem na Antarktydę z myślą o chorych i osieroconych dzieciach

Autostopem z Gdańska na Antarktydę przez Amerykę Północną – to cel podróżnika i blogera Przemka Skokowskiego, który swoje najnowsze wyzwanie podjął z myślą o podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych oraz pacjentach Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

  • Zaczęło się od marzenia o objechaniu świata autostopem. Później pojawiła się idea, że przecież podróżując też można pomagać. Jak? Dość prosto, jeżeli posiada się bloga – wyjaśnia Przemek Skokowski. – Postanowiłem, że połączę pisanie ze zwykłą prośbą pod koniec każdego tekstu, czy filmu. “Jeśli Ci się podobało, proszę, przelej przysłowiowe 5 zł na tę akcję”. To wszystko. Wiele nie mam i też wiele dać nie mogę, ale mój blog to najcenniejsze co mam i postanowiłem, że swoją tegoroczną podróż autostopem z Gdańska na Antarktydę oraz piesze przejście El Camino do Santiago de Compostela poświęcę właśnie hospicjum – dodaje.

Przemek Skokowski autostopem zjechał już Azję, Bliski Wschód i Kaukaz, a także całą Europę. Jego blog “Autostopem przez życie” śledzi ponad 17 tysięcy internautów. W ubiegłym roku Przemek został laureatem ogólnopolskiego Blog Forum Gdańsk, gdzie “Autostopem przez życie” otrzymało tytuł bloga roku czytelników.

Tegoroczna akcja Przemka “Autostopem dla hospicjum” przebiega zgodnie z zasadą: tyle złotówek, ile kilometrów. Według pierwszych szacunków Przemek będzie miał do pokonania 30 tysięcy kilometrów, tak więc “koszt” trasy najprawdopodobniej zmieści się w przedziale 60-100 tysięcy złotych.

Kwota ta w formie darowizny od firm i osób prywatnych, które zadeklarują wspomóc projekt, wpłynie w 2015 roku na konto Fundacji Hospicyjnej. Przekazane środki w 60 proc. wesprą edukacyjnie podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych, a w 40 proc. przeznaczone zostaną na zakup sprzętu niezbędnego w opiece nad pacjentami Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz