fbpx

“Domni-Bezdomni” – skrzynki dla bezdomnych – nietypowa instalacja artystyczna pomagająca potrzebującym.

“Domni – Bezdomni” to projekt artystyczny mający na celu pomóc osobom bezdomnym. Obecnie skrzynka stoi w Łodzi na Zielonym Rynku/Placu Barliciego, między halami. Skrzynki pojawiają się w różnych miejscach. Ich celem jest niesienie pomocy dla bezdomnych.

Dzieło studentki Wydziału Sztuki Mediów ASP składa się z 12 segmentów-szuflad, do których klucze mają bezdomni. Po co? Biorący udział w projekcie “Domni-bezdomni” na drzwiach schowków zapisują, co jest im potrzebne z rzeczy bieżących, a mieszkańcy stolicy te materiały kupują i zostawiają w tychże schowkach.
3
Uczestników tego projektu znalazłam na ulicach. Po krótkiej rozmowie okazywało się, że każdy z nich ma unikalną historię do opowiedzenia, a poza bezdomnością musi sprostać jeszcze ogromowi innych problemów. Ciężkie choroby, problemy ze zdobyciem leków, niemożność porozumienia się z rodziną to tylko część z nich, wszystkie uziemiają i odbierają siły do życia

Proste, a jak bardzo dobre. Zarówno potrzebujący, jak i ci przechodnie o dobrych sercach mówią jednogłośnie – to bardzo potrzebna akcja!

2

4

5

6

Źródło: https://www.facebook.com/domnibezdomni/

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”test2″]

Dodaj komentarz