Nielegalny imigrant znalazł neseser, a w nim 16 tys. euro. Oddał go policji.

1

Nielegalny imigrant oddał policji znaleziony na ulicy w Sewilli neseser z 16 tysiącami euro. Mężczyzna utrzymuje się ze sprzedaży kierowcom chusteczek higienicznych na jednym ze skrzyżowań hiszpańskiego miasta, a popołudniami studiuje medycynę.

Kiedy Pedro, 35-letni Nigeryjczyk, sprzedawał chusteczki zauważył, że na dachu samochodu, który zatrzymał się na światłach, leży neseser. Auto ruszyło i walizka spadła na ziemię. Po jej otwarciu mężczyzna znalazł w niej ponad 3 tys. euro w gotówce, 6 czeków na 13 tysięcy euro, telefon komórkowy i firmowe dokumenty.

To dzięki nim policja ustaliła dane właściciela zguby, kiedy Pedro wręczył patrolowi neseser z zawartością. – To nie były moje pieniądze. Jestem zadowolony z tego, co mam. Nigdy nie wyciągnąłbym ręki po obce mienie – zapewnia.

W ramach wdzięczności dla Pedra, na skrzyżowanie gdzie pracuje, przyjeżdżają teraz kierowcy z drugiej części miasta, żeby kupić chusteczki. Nigeryjczyka odnalazł też właściciel neseseru. Pedro przyjął podziękowanie, ale nie pieniądze, bo twierdzi, że mu się nie należą.

Źródło: tvp.pl

Dodaj komentarz