Niedługo do sprzedaży trafi butelka, która sama napełnia się wodą

3037505-slide-s-12-as-you-bike-this-bottle

Kristof Retezár opracowuje specjalną butelkę, która samoczynnie produkuje wodę z wilgotnego powietrza. Jak donosi portal tylkonauka.pl – “Samonapełniająca się butelka Fontus jest jeszcze w fazie rozwoju. Urządzenie pobiera wilgotne powietrze z otoczenia i produkuje z niego wodę zdatną do picia. Obecna wersja została przeznaczona dla sportowców – butelkę można przymocować do roweru a po dłuższej przejażdżce zawsze będziemy mieć przy sobie wodę.

Napędzany energią słoneczną Fontus potrafi wytworzyć około pół litra wody w ciągu godziny przy wysokiej wilgotności powietrza i temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza. Wszystko zależy od warunków pogodowych. Kristof Retezár musiał przeprowadzić wiele eksperymentów aby stworzyć  urządzenie produkujące możliwie jak najwięcej wody.

Kristof_Featured_Image

Wynalazek zawiera wszystkie niezbędne elementy do jej prawidłowego działania – w tym również panel słoneczny, baterię która przechowuje energię oraz filtr. Wystarczy po prostu włączyć butelkę i patrzeć jak sama  się napełnia. Technologia może pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie kosztować mniej niż 100 dolarów”.

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/w-tym-roku-sprzedazy-moze-trafic-butelka-ktora-sama-napelnia-sie-woda


Dodaj komentarz