fbpx

Pozytywna inicjatywa młodej dziewczyny, aby uczcić pamięć swojego ojca

Dwa lata wcześniej, ojciec Angeli Canzani zginął w wypadku samochodowym. W rocznicę tragedii dziewczyna wykonała duży napis i stanęła wraz z nim pod jednym z lokalnych barów, oferując osobom będącym pod wpływem alkoholu darmową podwózkę do domu.

Napis głosił:

Cześć, nazywam się Angela. Jeżeli coś dzisiaj PIŁEŚ, chciałabym zaoferować ci darmową podwózkę do domu. W tym tygodniu mijają dwa lata, jak pijany kierowca zabił mojego ojca. By uczcić jego pamięć chcę pomóc i sprawić, by było dziś bezpieczniej na drogach.

2

Wiele osób zebrało się, by przeczytać plakat i zamienić z nią kilka słów.

0
Niektórzy, stali chwilę w milczeniu, jakby zastanawiając się nad tym co spotkało dziewczynę i jej ojca.

4

Policjanci, którzy stali przed barem co prawda nie przyłączyli się, ale w pełni aprobowali akcję Angeli i dobre uczynki, które spełniała tego wieczoru.

5

Pierwsi do domu trafili dwaj bracia, z których jeden był jeszcze nieletni. Z tego powodu nie chcieli pokazać twarzy do zdjęcia. Tak czy siak, cali i zdrowi wrócili do domu.

6
Następny był osobnik z dziwną fryzurą. Podjął absolutnie słuszną decyzję i cało i bezpiecznie dotarł do swojej przystani.

7
Ostatnia podróż (było ich oczywiście więcej w międzyczasie) została zafundowana tej oto sympatycznej parze na fotografii poniżej, która podczas drogi podzieliła się z Angelą podobną historią.
8
Zatrzymali się nawet na dłuższą chwilę na gyros.

9

W tym momencie nasuwają się wam zapewne dwie myśli:
– To nie Angela prowadzi samochód.
– Już gdzieś coś takiego czytałam(em)em.

I obie myśli są trafne. Za kierownicą siedział Alex Sheen, który rok temu zapoczątkował akcję “Because I said I would” (“Ponieważ powiedziałem, że to zrobię”) – akcję czy też ruch społeczny, którego członkowie starają się uczynić świat lepszym miejscem do życia poprzez spełnianie swoich obietnic.

10
Angela i Alex oprócz odwiezienia do domu kilkunastu podchmielonych osób, wręczyli także kilkadziesiąt karteczek z hasłem ruchu. Na tych karteczkach – tłumaczyli mieszkańcom – można napisać coś, co chciałoby się poprawić w swoim życiu.

Przykładowo można zobligować się, by już nigdy, przenigdy nie wsiąść pod wpływem alkoholu za kierownicę samochodu. A potem trzymać się tego postanowienia, po prostu “ponieważ  powiedziałem, że to zrobię”.

11

Źródło: bcisaidiwould.imgur.com

Dodaj komentarz