fbpx

Ten chłopiec urodził się bez mózgu, lekarze zalecali aborcję, oto jak wygląda i rozwija się teraz

Będąc w trzecim miesiącu ciąży, Shelly Wall wraz z mężem dowiedzieli się, że ich nienarodzony synek ma rozszczep kręgosłupa, zaburzenia chromosomów, wodogłowie i tylko 2% tkanki mózgowej. Lekarze zalecali w tym przypadku aborcję, małżeństwo się jednak nie zgodziło, malec przyszedł na świat.

Minęły cztery lata, chłopiec żyje i robi ogromne postępy. Noah  stał się bohaterem filmu dokumentalnego.

– Pięć razy proponowali nam aborcję – opowiada Rob Well, tata dziecka – Nigdy nie braliśmy tej opcji pod uwagę. Chcieliśmy dać szanse na życie naszemu Noah.

Lekarze przekonywali, że dziecko umrze przed lub w trakcie porodu. Rodzice planowali więc pogrzeb chłopca, zanim jeszcze pojawił się na świecie. Ku ich radości, 6 marca 2012 roku, Noah przyszedł na świat i wydał z siebie pierwszy okrzyk.

Dziecko było sparaliżowane od szyi w dół, jednak dla rodziców liczyło się to, że żyje. Chłopiec przeszedł operację pleców, umieszczono także dren w jego głowie, aby usunąć płyn mózgowo-rdzeniowy, który uciskał na mózg. Noah został odesłany do domu, ale jeszcze wielokrotnie wracał do szpitala. Za każdym razem udowadniając, jak bardzo mylili się lekarze, kiedy proponowali jego aborcję.

Do poruszania się Noah wykorzystuje wózek i specjalny aparat ortopedyczny. Co więcej, dziecko śpiewa, mówi, a jego mózg się rozwija. Lekarze za każdym razem są w szoku, gdy widzą, co chłopak potrafi.

Przed nim jeszcze sporo zabiegów, ale rodzice cieszą się każdym dniem, który z nim spędzają. Dzielą się również swoją radością z innymi rodzicami. Zdjęcia mózgu syna są wykorzystywane do badań nad rozszczepem kręgosłupa. Być może przyczynią się do przełomu w leczeniu tej dolegliwości u innych dzieci.

Lekarze potwierdzają, że mózg chłopca w pełni funkcjonuje, co jest olbrzymim zaskoczeniem po wcześniejszych prognozach.

Noah jest kolejnym dzieckiem, które udowadnia, że aborcja nie jest rozwiązaniem, a każde życie jest cenne.

Źródło: mirror.co.uk

7 thoughts on “Ten chłopiec urodził się bez mózgu, lekarze zalecali aborcję, oto jak wygląda i rozwija się teraz

 • 28 czerwca 2018 at 15:21
  Permalink

  Dali szansę i to najwasninajwa.

  Reply
 • 28 czerwca 2018 at 19:42
  Permalink

  Brawa dla rodziców!!! Jesteście wspaniali!

  Reply
 • 1 lipca 2018 at 07:28
  Permalink

  Piekna historia, jednak nie udowadnia, ze aborcja nie jest rozwiazaniem. Nie wszyscy maja tyle szczescia co oni i nie wszyscy maja na tyle mocna psychike zeby opiekowac sie niepelnosprawnym dzieckiem.

  Oczywiscie, kazdego moze to spotkac pozniej, ale jezeli masz 95% pewnosci przed urodzeniem i masz jeszcze wybor to nikt nie powinien go zabierac.

  Reply
  • 12 listopada 2019 at 18:23
   Permalink

   Ale możesz zabierać szansę dziecku? Ono już wyboru nie ma, jest skazane na łaskę niełaskę tej którą powinna być ostoją.

   Reply
 • 20 października 2019 at 14:56
  Permalink

  W Polsce tez mamy takiego malca,jest to Immanuel Sobczyk,,matka go porzuciła,a opiekuje nim się babcia,Ela Meller,dzielna kobieta,która wszelkimi siłąmi stara sie Imcia usprawnic…cudna historia <3,mozna im pomóc… tu jest link do rofilu Eli i jej
  wnuczka,dzielnego chłopczyka <3 https://www.facebook.com/ElaRosikMeller

  Reply
 • 30 października 2019 at 21:59
  Permalink

  Witam też jestem mamą dziewczynki która urodziła się z skrajnym wodoglowiem i bez mózgu też jej nie dawali szans na przeżycie a już ma 5 lat czyma głowę i porusza się na wózku aktywnym chodzi do przedszkola mówi nie było łatwo ale walczyła i ja też o nią.

  Reply
 • 18 listopada 2019 at 23:29
  Permalink

  Widziałam film o tym chłopcu. Jest uroczy i elokwentny. Wspaniały chłopak.

  Reply

Dodaj komentarz