fbpx

Polka w ciągu 22 lat skończyła 28 kierunków studiów. Kształci się dalej

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc w ciągu 22 lat ukończyła 28 kierunków studiów, co czyni ją najlepiej wykształconą osobą w Polsce — poinformował serwis Biurorekordow.pl. Kobieta kształci się dalej.

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc urodziłą się w 1976 r. w Białymstoku. Do 2022 r. udało się jej ukończyć 28 kierunków studiów i zdobyć 10 dyplomów z tytułem magisterskim, jeden dyplom ukończenia studiów licencjackich i 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych. Jak podaje Biurorekordow.pl, ustanowiła tym samym rekord Polski w liczbie ukończonych kierunków i zdobytych dyplomów.

Rekordowa studentka rozpoczęła naukę na kierunku filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który ukończyła z tytułem magistra w wieku 24 lat. Przez kolejne lata studiowała na uniwersytetach w całej Polsce. Wśród kierunków, które ukończyła jako magisterka, można wymienić: psychologię, socjologię, pedagogikę, prawo, kryminologię, filologię rosyjską i angielską. Ze studiów podyplomowych skończyła seksuologię kliniczną, dietetykę, dziennikarstwo, nauczanie filozofii i etyki, a także rachunkowość. Zwieńczeniem jej poczynań naukowych jest tytuł doktorki.

“Pani Dorota zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi: Honorowe Dyplomy Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Dyplom Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku za ukończenie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku z bardzo dobrymi wynikami w nauce” — czytamy na portalu Biurorekordow.pl.

Jak informuje serwis, Pani Dorota dalej studiuje, dlatego można się spodziewać, że liczba uzyskanych przez nią dyplomów się powiększy.

Najmłodszy profesor w Polsce

Innym rekordzistą w sferze naukowej jest Mateusz Hołda, który w wieku 29 lat uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, co czyni go najmłodszym profesorem w Polsce. Już w 2019 r. trafił do rankingu Forbesa jako osoba przed trzydziestką, która wyrasta na lidera w swojej branży.

“Jednym z moich największych osiągnięć jest stworzenie zespołu HEART zajmującego się kardiomorfologią. Mogę powiedzieć, że jesteśmy jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie. Innym sukcesem, z którego jestem bardzo dumny, są badania nad przegrodą międzyprzedsionkową w sercu. Opisaliśmy morfologię, funkcje i znaczenie kliniczne zachyłka w tej przegrodzie i jednoznacznie wskazaliśmy, że występowanie tej kieszonki w sercu może powodować udar niedokrwienny mózgu” — mówił dla tvn24.pl.

Źródło: biurorekordow.pl

17 thoughts on “Polka w ciągu 22 lat skończyła 28 kierunków studiów. Kształci się dalej

 • 3 stycznia 2023 at 23:52
  Permalink

  Nie najlepiej wykształcona tylko osoba z największą ilością papierków.

  Reply
  • 4 stycznia 2023 at 18:11
   Permalink

   A to nie jest to samo? Wyksztalcenie to papier.
   Wiedza i umiejetnosci oraz doswiadczenie to juz cos innego.
   Trzeba tez dodac, ze skonczenie tylu kierunkow musialo sie wiazac z duzym nakladem pracy.

   Reply
  • 4 stycznia 2023 at 18:17
   Permalink

   Najśmieszniejsze jest to, że chyba wszystkie te kierunki są mało potrzebne społeczeństwu. Stos nic niewartych papierków potwierdzających wiedze bezużyteczną. Jeżeli to nie świadczy o głupocie tej Pani to nie wiem co

   Reply
   • 11 grudnia 2023 at 17:19
    Permalink

    Typowy rodaczek. A skąd wiesz jak ta pani wykorzystuje swoją wiedzę? To, że w Polsce nie ceni się nauk humanistycznych to nie znaczy, że nie są potrzebne. Poza tym może ta kobieta lubi się uczyć dla samej siebie a papier to “tylko” potwierdzenie jej ciężkiej pracy? Musi też być dobrze zorganizowana i sumienna. Zapewne pracuje. Gdy analogicznie we Włoszech znacznie starszy pan od naszej “uczennicy” skończył x kierunków-humanistyczno-ścisłych a dodatkowo pracował jako burmistrz czy ktoś w tym stylu we Włoszech to ludzie mu gratulowali a ty tylko pluć umiesz. Brak klasy to straszna rzecz.

    Reply
   • 3 stycznia 2024 at 05:01
    Permalink

    najśmieszniejsze jest to, że jesteś zazdrosnym i zawistnym polaczkiem, pewnie dymasz na kasie w lildu albo tańcujesz na mopie w maklolandzie?

    Reply
  • 4 stycznia 2023 at 18:36
   Permalink

   Słownik PWN:
   wykształcony «mający ukończoną jakąś szkołę, szczególnie wyższą uczelnię»

   Reply
  • 11 grudnia 2023 at 14:51
   Permalink

   znamosbę co ma 3 kierunki, 4 podyplomowe i rentę. nie nadawała się do normalnej pracy, przeuczyła się

   Reply
 • 4 stycznia 2023 at 11:51
  Permalink

  Sport dla sportu. Jeśli robisz coś w życiu co nie poprawia Ci statusu życia, to marnujesz swoje życie i czas.

  Reply
 • 4 stycznia 2023 at 18:26
  Permalink

  Trochę bez sensu, po 3 kierunkach edukacja powinna być płatna.

  Reply
 • 4 stycznia 2023 at 18:44
  Permalink

  ale po co? na 100% na kolejnych kierunkach przepisywana zaliczenia z tych samych przedmiotow

  Reply
 • 4 stycznia 2023 at 20:43
  Permalink

  Nigdy bym jej nie zatrudnił bo wieczna studentka – a kiedy wykonuje swą pracę. Ponadto gdyby studiowała nawet 10, ale stricte powiązanych kierunków – a ona mydło i powidło… Z drugiej strony, takie cuda są możliwe na jakiś dziwnych uczelniach w małych miejscowościach.

  Reply
 • 6 stycznia 2023 at 10:40
  Permalink

  ale tak serio po co i do czego jej to potrzebne? zakładam że studiuje na uczelniach publicznych i tylko zabiera miejsce komuś kto chce skończyć jakiekolwiek studia, “imponujące” ale dla społeczeństwa bardziej użyteczny jest kopacz rowów po podstawówce niż “wieczna studentka”, dobija do 50tki czy w ogóle gdziekolwiek pracowała w tym czasie? z czego żyje kto ją utrzymuje? ile warty jest dyplom z prawa czy jakiejś księgowości zdobyty 20lat temu jak przepisy zmieniają się co rok? da się tak studiować do emerytury i jakąkolwiek dostać? toż to czyste pasożytnictwo, co innego opisany najmłodszy profesor pewnie skończył tylko jedne studia ale coś robi i ma wkład w medycynę

  Reply
 • 10 marca 2023 at 23:40
  Permalink

  Po co sro co, hejterzy. Kobieta po prostu lubi się uczyć. I może się uczyć. Jest pewnie 100x bardziej inteligentna od was, więc spokojnie na te studia zarabia. BTW podyplomówka jest płatna.

  Reply
 • 30 maja 2023 at 12:47
  Permalink

  To tylko papier który wymagany jest do objęcia jakiejś posady. Uczyć się można a nawet powinno przez całe życie ale spędzanie tego życia na uczelniach moim zdaniem jest bez sensu. No ale każdy robi co lubi albo co musi.

  Reply
 • 8 grudnia 2023 at 17:55
  Permalink

  I po co te negatywne komentarze na takim portalu? Kobieta lubi to się uczy, raczej jakoś i tak zarabia na siebie, bo jakoś musi, może to zaocznie skończyła a nie dziennie, więc dajcie sobie na luz…

  Reply

Dodaj komentarz