fbpx

Szokujący występ w programie TV. “Wszyscy znają mój głos, ale nikt nie wie kim jestem”

Musicale filmowe to sprawdzony i niezawodny gatunek filmowy, często zdobywający ogromną popularność i najważniejsze nagrody dzięki wspaniałej muzyce. “The Greatest Showman” (pol. “Król Rozrywki”) Michaela Graceya nie jest wyjątkiem.  Niedawno widzowie brytyjskiego talent show zobaczyli szokujący występ związany z tym musicalem.

Ścieżka dźwiękowa do filmu z Hugh Jackmanem okazała się wielkim hitem 2017 roku. Musical zyskał ogromną popularność dzięki kompozycjom Benja Paska i Justina Paula. Przepiękna ballada “Never Enough” to piosenka skomponowana dla Rebeki Ferguson grającej w filmie Jenny Lind, ale tak naprawdę to nie ona wykonuje ten utwór w filmie …

TUTAJ obejrzysz filmowe wykonanie utworu z rolą Rebeki Ferguson.

Niewiele osób wie, że ruch jej ust został zsynchronizowany z wokalem do niedawna nikomu nieznanej Loren Allred – artystki sesyjnej i uczestniczki programu “The Voice”.

występ
Rebecca Ferguson w filmie ‘Król Rozrywki”. Fot. Cinema Blend

Podczas gdy większość obsady “The Greatest Showman” śpiewała sama, Rebecca Ferguson była wyjątkiem. Utwór “Never Enough” wymaga ogromnego zakresu wokalnego, którym obdarzona jest właśnie Loren.  Allred niedawno wyjaśniła, dlaczego była tak zszokowana propozycją, aby jej wokal znalazł się w wersji kinowej. Taki obrót spraw był dla piosenkarki  bardzo zaskakujący:

Po kilku burzliwych latach w branży muzycznej, a następnie po udziale w programie The Voice, potrzebowałam psychicznego odpoczynku, więc zdecydowałam się na karierę w studiu. Jednym z projektów, do których zostałam zatrudniona, było zaśpiewanie żeńskich wersji demo do filmu “Greatest Showman”. Zazwyczaj w takiej sytuacji aktorka używałaby mojego wokalu jako punktu odniesienia, ale w przypadku utworu “Never Enough” producenci zdecydowali, że chcą wykorzystać mój wokal w samym filmie. To był tak nieoczekiwany i ekscytujący obrót spraw!

Czasami w show-biznesie liczy się wyczucie czasu. Tak właśnie było w przypadku Loren Allred, której wokal demo do utworu “Never Enough”  został usłyszany przez właściwą osobę. Dzięki temu mogła wejść do studia i nagrać kultową wersję, którą wszyscy znamy i kochamy.

Dla niezliczonych kinomanów, którzy obejrzeli “The Greatest Showman” w kinach lub w domach, jest jasne, dlaczego głos Loren Allred znalazł się w filmie. “Never Enough” jest prawdopodobnie najbardziej kultowym występem wokalnym w całej produkcji.

Ale to nie koniec historii Loren. Niedawno ta amerykańska wokalistka z Nowego Jorku, wzięła udział w programie Britain’s Got Talent (brytyjski odpowiednik “Mam Talent”) i wyznała kim naprawdę jest oraz skąd widzowie mogą znać jej głos. Po tym jak informacja o tym zaskoczyła jurorów i publiczność, Loren wykonała kultowy utwór na żywo szokując jeszcze bardziej kunsztem wykonania piosenki. Otrzymała owację na stojąco od wszystkich, a następnie jedna z jurorek nagrodziła ją Złotym Przyciskiem, który gwarantuje jej udział w finale.

Po edycji programu niektórzy fani programu “Britain’s Got Talent” zarzucili jej, że otrzymała Złoty Przycisk niesłusznie i że to niesprawiedliwe, ponieważ jest ona obecna w branży muzycznej od dawna.

Zarówno Loren, jak i jurorzy bronili jej obecności w programie.

Mimo że spędziłam wiele lat w przemyśle muzycznym, ludzie nie wiedzą, kim jestem. Przez te wszystkie lata walczyłam o to, by być znaną i by się wybić” – powiedziała Loren w oświadczeniu. -Możliwość zaśpiewania ‘Never Enough’ pojawiła się, gdy byłam sesyjną wokalistką w chórkach i mimo że piosenka odniosła wielki sukces, ludzie wciąż myślą, że śpiewała ją aktorka. Nigdy nie miałam okazji opowiedzieć swojej historii. To mi się nigdy nie zdarzyło. Jestem nadal nieznaną i niezależną artystką, która wciąż próbuje wyrobić sobie nazwisko w branży.

Producenci BGT wydali również oświadczenie, w którym napisali, że “Chociaż większość ludzi słyszała  utwór [z The Greatest Showman], Loren nie jest powszechnie znaną osobą i zasługuje na swoje miejsce na scenie BGT. Mamy nadzieję, że takie komentarze nie przekreślą kogoś, kto w pełni zasługuje na tę szansę. To fantastyczne, że Loren jest teraz w stanie wyjść na scenę i zawalczyć o swoje, aby być twarzą, a nie tylko głosem jednego z najbardziej znanych utworów wszech czasów – dodali.

Obejrzyj niesamowity występ Loren w brytyjskim programie “Mam Talent”:

 

TUTAJ zobaczysz występy innych utalentowanych muzycznie osób.

Źródło: Just Jared oraz Cinema Blend

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz