fbpx

Zadzwonił do 80-letniej fanki po wylewie. Proste gesty Keanu Reevesa

Wielokrotnie poświęcaliśmy na naszym portalu uwagę Keanu Reevesowi, ponieważ jest postacią nietuzinkową i wybitną, zarówno w Hollywood, jak i poza nim.

Jest wiele powodów, które wyróżniają aktora: jego niebanalna uroda i uśmiech, umiejętności aktorskie, świetny gust w kwestii wyboru scenariuszy, czy fakt, że na ważny wieczór w swojej karierze tj. rozdanie nagród Akademii w 2020 r. zabrał swoją matkę.

Keanu jest przyziemny i sprawia wrażenie, że myśli, zanim zacznie działać i mówić. Żyje powoli, a świat odbiera zupełnie zwyczajnie, nie jak celebryta.  Ze swoim prostolinijnym  charakterem łatwo nawiązuje relacje z zupełnie przypadkowymi  ludźmi i jest gotów poświęcić im swój czas zupełnie bezinteresownie.

Keanu Reeves
Keanu rozdaje autografy

Niedawno wnuczka 80-letniej fanki aktora  podzieliła się historią, która wydarzyła się w pewnej restauracji w Los Angeles.

Moja babcia podkochiwała się w Keanu, ponieważ przypominał jej mojego dziadka, kiedy był młody. Widziała wszystkie jego filmy, od „Billa i Teda” po „Matrixa”. Na początku lat 70. miała wylew i przez ostatnie 10 lat życia była praktycznie unieruchomiona w domu, więc oglądanie filmów było jej głównym hobby i stały się one dla niej niemal jak przyjaciele, ponieważ tak rzadko miała okazję oglądać swoje własne filmy.

Niedługo po ukazaniu się Matrixa mój wujek był w Los Angeles w interesach i jadł w eleganckiej restauracji, kiedy wszedł Keanu Reeves z jakąś kobietą. Kiedy skończył posiłek, mój wujek podszedł do ich stolika i powiedział: „Zwykle tego nie robię, ale chciałem, żebyś wiedział, że moja 80-letnia mama cię uwielbia i widziała wszystkie twoje filmy. Przypominasz jej mojego tatę”.

Wtedy Keanu zapytał, czy (mój ojciec) ma przy sobie telefon komórkowy, a gdy ten potwierdził,  poprosił:  'Zadzwoń do niej, chcę z nią porozmawiać’.

Rozmawiał z moją babcią przez kilka minut, co sprawiło, że poczuła się szczęśliwa, a jego szczera życzliwość i zainteresowanie jej osobą pokazały, jak wspaniałym jest człowiekiem.

Keanu Reeves

W oczach Keanu żaden fan nie jest za stary, dlatego postanowił zadzwonić do 80-letniej kobiety (jego wielkiej fanki). Zrobił to tylko po to, by ją uszczęśliwić. Czasami wszystko, czego nam potrzeba, to delikatne i proste akty dobroci. Świat byłby o wiele lepszy, gdyby było w nim więcej gestów „Keanu Reevesa”. Czasami wystarczy tylko telefon.

 

Źródło: tiffytaffy.com, Twitter

Autor: tekst oryginalny Jade Small.

Tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

One thought on “Zadzwonił do 80-letniej fanki po wylewie. Proste gesty Keanu Reevesa

Dodaj komentarz