fbpx

18-letni licealista został radnym

W najnowszej kadencji wyborów samorządowych w 2024 roku Maciej Pomorski został jednym z najmłodszych radnych, zdobywając mandat w Radzie Gminy Wiązowna. Aktualnie licealista skupia się bardziej na nadchodzącej maturze niż na zadaniach radnego. Podczas wywiadu dla Polsat News, Pomorski podzielił się swoimi zamiarami na nadchodzące miesiące.

Startując w wyborach z przekonującym hasłem “Gmina dla pokoleń”, Pomorski uzyskał imponujące 289 głosów, co przekłada się na 70% poparcia w jego okręgu, czyniąc go jednym z najmłodszych radnych w kraju. Obecnie skupia się on na przygotowaniach do matury.

W rozmowie z Polsat News, Maciej Pomorski powiedział, że na razie presja związana z egzaminem maturalnym jest większa nią ta związaną z pełnieniem funkcji radnego.

— Matury nigdy nie pisałem, a w polityce trochę już działam. Myślę, że to będzie cięższe, trochę się stresuje — przyznał w rozmowie z Polsat News. Zdradził również, z jakimi przedmiotami będzie musiał się zmierzyć w maju. — Zdaję cztery rozszerzenia: polski, wiedza o społeczeństwie, historia oraz angielski na poziomie dwujęzycznym — powiedział.

Młody radny podzielił się również swoimi planami dotyczącymi przyszłości. Młody radny zamierza przeprowadzić konsultacje z młodzieżą na temat ich oczekiwań wobec gminy. Szczególnie zależy mu na realizacji projektu linii autobusowej, która ułatwiłaby dostęp do Wiązowny z takich dzielnic Warszawy jak Wilanów czy Ursynów.

Pomorski utworzył także oficjalne konta w mediach społecznościowych, aby umożliwić mieszkańcom śledzenie jego inicjatyw i działań na rzecz społeczności.

Na platformie X dziękował mieszkańcom:

“To już oficjalne. W wieku 18 lat zostaję jednym z najmłodszych radnych w Polsce. Mieszkańcy obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem – to prawie 70 proc. głosów. Będę mógł realnie działać na rzecz ludzi i mojej małej Ojczyzny. Zaczyna się nowy etap w moim życiu. A za miesiąc matura…”.

One thought on “18-letni licealista został radnym

  • 13 kwietnia 2024 at 15:59
    Permalink

    U człowieka mózg rozwija się do 24 roku życia, doświadczenie życiowe zbieramy całe życie.
    Stawianie na 18 latka jako odpowiedzialnej osoby, decydującej o sprawach innych ludzi, to bradzo odważne, albo niezbyt mądre posunięcie.

    Reply

Dodaj komentarz