fbpx

“Polskie Malediwy” zachwyciły brytyjskie media

Brytyjska prasa zachwyca się “polskimi Malediwami” –  tak nazwano park Gródek w Jaworznie, rekomendując go jako atrakcyjną i przystępniejszą cenowo alternatywę dla egzotycznego odpoczynku. Dziennik “The Sun” podkreślił, że wody w parku są nieskazitelnie czyste.

Przy obecnych temperaturach przekraczających 20 stopni Celsjusza i nadchodzącym długim weekendem majowym, wielu szuka ciekawych miejsc na krótkie wycieczki lub wakacje. “Polskie Malediwy”, jak zachwalają zagraniczne media, mogą być idealnym wyborem.

Park Gródek, położony w Jaworznie, niecałe 30 km od Katowic, powstał na miejscu starego kamieniołomu i oferuje teraz zielone tereny, miejsca piknikowe i drewnianą ścieżkę wokół jeziora.

“The Sun” porównuje wody parku do tych z egzotycznych kurortów, takich jak Malediwy, zauważając ich krystaliczną czystość i przejścia nad wodą, które pozwalają na obserwację wodnego świata.

Wzmiankują też o filmie Patryka Micka, zamieszczonym w mediach społecznościowych, który przy użyciu drona ukazuje piękno tego miejsca, zachęcając do jego odwiedzenia.

“Nie stać Cię na wakacje na Malediwach? Oto budżetowe rozwiązanie” – czytamy na Instagramie.

“Polska ma tak wiele do zaoferowania” – dodaje Micek. Jak wspomina “gdzieś między górami a morzem znajduje się małe, krystalicznie czyste jeziorko z drewnianą ścieżką ‘w stylu Malediwów'”.

Park jest dostępny bezpłatnie przez cały rok, dzień i noc, a zwiedzający mogą przyprowadzać ze sobą zwierzęta. Należy jednak pamiętać, że mimo zachęcającej czystości wody, kąpiel w niej nie jest dozwolona. Mimo to, park oferuje wiele innych atrakcji, takich jak spacery po ścieżkach i podziwianie widoków.

Źródło: thesun.co.uk

One thought on ““Polskie Malediwy” zachwyciły brytyjskie media

  • 16 kwietnia 2024 at 18:54
    Permalink

    Kąpiel niedozwolona 🙁

    Reply

Dodaj komentarz