fbpx

Dwaj bracia policjanci podczas urlopu zatrzymali złodzieja

Starszy aspirant Mariusz Kondraciuk z posterunku w Kałuszynie oraz aspirant Piotr Kondraciuk z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim podczas urlopu, który spędzali na Mazurach, zatrzymali sklepowego złodzieja.

Policjantem jest się przez całą dobę, nawet podczas urlopu. Taką właśnie postawą wykazał się starszy aspirant Mariusz Kondraciuk z Posterunku Policji w Kałuszynie, który przebywając z rodziną na Mazurach. Mundurowy zatrzymał sprawcę kradzieży w supermarkecie — informuje Policja.

Pod koniec sierpnia mundurowy wraz z rodziną podczas urlopu na Mazurach robił zakupy w miejscowym supermarkecie. W pewnym momencie usłyszał, jak pracownik ochrony krzyczy „złodziej”.

Mundurowy od razu wychwycił mężczyznę, który usiłuje wyprowadzić ze sklepu wózek z zakupami, nie płacąc za towar. Po tym mężczyzna zaczął uciekać.

Starszy aspirat Mariusz Kondraciuk bez wahania rzucił się w pościg za mężczyzną wraz ze swoim bratem, który również jest policjantem. Na co dzień aspirant Piotr Kondraciuk służy w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Bracia policjanci zatrzymali mężczyznę i przekazali giżyckim mundurowym.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży, towar został odzyskany, a 27-letni sprawca został ukarany mandatem 500 zł.

Źródło: minsk.policja.gov.pl

Fot. Starszy aspirat Mariusz Kondraciuk

Dodaj komentarz