fbpx

Dusza kontynuuje swoje istnienie po śmierci ciała. Tak wynika z odkryć mechaniki kwantowej

Dusza kontynuuje swoje istnienie nawet po śmierci ciała – ogłosili naukowcy. Duszą nazywają oni świadomość, która działa na poziomie kwantowym nawet po rozkładzie ludzkiego ciała.

Grupa naukowców prowadziła badania nad świadomością. Doszli oni do konkluzji, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. Nawiązując do teorii znanych nauce, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po rozkładzie ciała.

Naukowcy wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość. Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrose, brytyjski fizyk, uważają, że są to jedyne informacje składowane na poziomie kwantowym.

Obaj nazywają ten proces Ukierunkowaną Redukcją Celu (ang. Orchestrated Objective Reduction – Orch-OR) i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka niosą informacje kwantowe. Są to więc wielkości mniejsze, niż atom.

Powiedzmy, że serce przestaje bić i krew przestaje płynąć. Mikrotubule tracą swój stan kwantowy. Kwantowe informacje w nich zawarte nie są niszczone. Nie mogą zostać zniszczone i po prostu rozprowadzają się na cały wszechświat – mówi dr Stuart Hamerhoff.

Gdy pacjent jest reanimowany, kwantowe informacje wracają do niego, dlatego mówi, że „miałem doświadczenie bliskiej śmierci”. Jeśli nie zostanie zaś odratowany i pacjent umrze, wówczas jest możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem, być może wiecznie, jako dusza – tłumaczy anestezjolog.

Z tym stanowiskiem zgadzają się także badacze z Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Uważają oni, że wszechświat, który widzimy, jest jedynie tym, co postrzega nasza percepcja i po śmierci mamy do czynienia z wielką nieskończonością.

Źródło: https://www.researchgate.net/publication/338571233_Does_Quantum_Mechanics_Predict_the_Existence_of_Soul

16 thoughts on “Dusza kontynuuje swoje istnienie po śmierci ciała. Tak wynika z odkryć mechaniki kwantowej

 • 30 maja 2019 at 03:04
  Permalink

  A mówili, że nie ma nic mniejszego niż atom. Tak propo śmierć nie istnieje, to tylko wymysł człowieka. Polecam obejrzec na youtube ebe-3 🙂

  Reply
  • 12 kwietnia 2021 at 21:28
   Permalink

   Oj jest mnóstwo rzeczy mniejszych niż atom. Atom składa się przecież z jądra atomowego (protonów) i neutronów. Te z kolei składają się z kwarków. Są też znacznie mniejsze neutrina (które też miewają różne wielkości) no i fotony 😛 Mikroświat jest równie fascynujący co makro świat 🙂

   Serdecznie pozdrawiam.

   Reply
  • 13 kwietnia 2021 at 16:39
   Permalink

   Jesteś pewien, że nie ma nic mniejszego niż atom? Już powszechnie się mówi o choćby jądrze atomowym, składającym się z neutronów, protonów a wokół niego elektronów. Są uwaga jeszcze mniejsze “rzeczy” jak kwarki, miniony taony… Ehh stary i ich nautrinia. Idziemy dalej? O fotonach nie słyszałeś?! To przecież cząstki światła. Jak widzisz, jest tego trochę a i o mniejszych cząstkach, nadających masę wszelkiej materii się mówi. :/ Druga część twojego komentarza woła o pomstę do nieba dlatego pozwól, że ją przemilczę.

   Reply
  • 15 kwietnia 2021 at 14:21
   Permalink

   Niby kto mówił? I kiedy?
   O elektronie słyszał? Na bank mniejszy niż atom (skoro w atomie może być takich wiele).
   Są jeszcze inne cząstki. I kwarki.
   Ale kwanty to akurat porcje energii, więc ktoś pieprzy bez sensu.

   Reply
   • 22 czerwca 2022 at 14:49
    Permalink

    Odgrzany kotlet. Lucyfer ustami węża powiedział Ewie: zjedz jabłko,będziesz nieśmiertelna.

    Reply
    • 9 grudnia 2023 at 21:58
     Permalink

     I jest, wszyscy mówią o Ewie

     Reply
  • 16 marca 2022 at 11:11
   Permalink

   Nawet wiemy co działa na poziomie kwantowymi. Kwanty czyli fragmenty materii lub energii bez organizacji pozwalającej na przetrwanie świadomości.

   Reply
  • 1 listopada 2022 at 22:36
   Permalink

   Ci pseudo naukowcy wciąż uważają, że świadomość jest zbudowana z materii, czyli tych mikrotubuli gdzie składowym elementem jest białko. Dobrze, że uznają słowo świadomość i dusza, oraz, że łączą je ze sobą, tak jak opisują to pisma vedyjskie. Natomiast dopóki nie zaakceptują, że świadomość, jaźń, dusza nie jest zbudowana z materialnych elementów nigdy nie przedstawią prawdy takiej jaką ona jest.

   Reply
  • 18 sierpnia 2023 at 14:17
   Permalink

   Ja też pamiętam, że tak mówili. Powyższe zdanie zrozumiale jest chyba dla każdego, zwłaszcza dla potrafiących dzielić włos na czworo, a cóż dopiero atom.

   Reply
 • 16 kwietnia 2021 at 22:51
  Permalink

  Dotychczas odkryto ponad 150 cząstek tworzących materię i nie jest to koniec! Najwięcej osób wierzących w Boga spośród naukowców to fizycy jądrowi i kosmologowie. Coś w tym jest!

  Reply
 • 28 października 2021 at 18:35
  Permalink

  Moi drodzy! Zastanawiające jest to, jak wielu rzeczy o (wszech) świecie jeszcze nie wiemy. Podejrzewam, że jest tego jeszcze bardzo wiele. A my, ludzie, jesteśmy bardzo młodą cywilizacją (jakieś 200 000 lat), co w porównaniu z calym Uniwersum to naprawdę niewiele 🙂
  Ależ to fascynujące, jak wiele jeszcze jest do odkrycia przed nami 🙂 Też jesteście ciekawi? A fakt, że dusza jest niesmiertelna i że wszystko to jeszcze przed nami jest cudowne 🙂

  Pozdrawiam!

  Reply
 • 25 lutego 2022 at 18:47
  Permalink

  A moja teoria jest teorią NIESKOŃCZONOŚCI zawsze jest coś mniejszego i większego

  Reply
  • 3 listopada 2023 at 16:11
   Permalink

   To co napiszę nie jest przeznaczone dla tych, którzy (jak im się wydaje) “wszystko wiedzą” ale dla tych, którzy odważnie weszli na ścieżkę poznania. Otóż proponuję Wam lekturę bardzo ciekawe i napisanej przez osobę utytułowaną panią prof.Danute Adamska – Rutkowską książkę pt. “Duch i materia”. Książkę tę w wersji elektronicznej można bezpłatnie pobrać z chomikuj.pl
   To tylko tyle i aż tyle. Dodam jedynie to co ponoć powiedział Albert Einstein:”Ego jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy”!!!
   Owocnej lektury życzę.

   Reply
 • 22 czerwca 2022 at 21:10
  Permalink

  błąd w tłumaczeniu. nie dusza i nie świadomość tylko INFORMACJA. jakbym miał po śmierci dalej być świadomy wszystkiego i jeszcze nie mić na to żadnego wpływu, bo nie miałbym już ciała, to już za życia bym zwariował myśląc jak tego uniknąć. śmierć jest jak sen – koniec świadomości – i tak być powinno.

  Reply
 • 17 kwietnia 2023 at 13:55
  Permalink

  Cudze chwalicie itd. Polecam prof. ks. Włodzimierza Sedlaka w tym temacie poczytac np. Homo electricus.

  Reply

Dodaj komentarz