fbpx

Dziewięciolatka sprzątając samochody chciała zarobić na deskorolkę, jeden z klientów sprawił, że od razu „zwinęła interes”

Choć ma dopiero 9 lat, można jej pozazdrościć ducha przedsiębiorczości. O Jance zrobiło się głośno po tym, jak ogłoszenie w którym oferowała usługę odkurzenia auta trafiło do sieci. Dziewczynka chciała w ten sposób zarobić na wymarzoną, elektryczną deskorolkę. – Nie zawsze dzieci powinny mieć wszystko na zawołanie – mówi jej tata.

„Nazywam się Janka i jestem Państwa sąsiadką z bloku na mandarynki 8. Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie…” – to treść ogłoszenia które kilka dni temu pojawiło się w okolicach ulicy Mandarynki na warszawskim Ursynowie.

Skąd u 9-latki taki pomysł na dorobienie kilku złotych?

Wszystko zaczęło się od tego, że sprzedawaliśmy samochód i zaproponowałem Jasi, że skoro już nam tak suszy głowę, jak mogłaby zarobić na hoverboarda, to proponuję, żeby odkurzyła nasze auta, a ja jej zapłacę – powiedział w rozmowie z MamaDu.pl pan Łukasz, tata Janki.

Dziewczynka zaproponowała, że mogłaby posprzątać również auta sąsiadów i w ten sposób uzbierać potrzebną kwotę. – Coś tam wcześniej odłożyła i resztę chciała dorobić. Zgodziliśmy się. Napisaliśmy ogłoszenie, wydrukowaliśmy ok. 40 sztuk i Janka wraz z koleżankami rozwiesiła ogłoszenia po okolicznych klatkach, sklepach itd. – opowiada tata Janki.

Pierwszego dnia telefon milczał. Jednak, kiedy ogłoszenie trafiło do sieci, między innymi na grupę Obywatele Ursynowa na Facebooku, zgłosiło się wielu chętnych.

Pani została obsłużona jak należy, zadowolona z cudnie odkurzonego cabrio. Czekamy na pana. Podjeżdża mercedes . Pan zostawia auto i mówi, że wróci za ok. 40 minut. Prosi, żeby nie ruszać bagażnika. Janka robi, co należy, ja trzepię dywaniki, bo ciężkie . Zrobione, czekamy – opisuje tata.

Jednak zamiast zapłaty, Jankę i jej tatę spotkało coś zaskakującego. – Przychodzi pan z córką i mówi, że nie zapłaci. Widzę już oczy Jasi i wiem, jak zaraz zareaguje, ale czekamy aż pan skończy mówić. Myślę, że jego słowa zostaną jej długo w pamięci – relacjonuje pan Łukasz

– Mężczyzna powtarza, że nie zapłaci, w tym czasie podchodzi do bagażnika i kontynuuje: „Pamiętaj dziewczyno, każda praca do czegoś cię w życiu doprowadzi, a ciężka na pewno. Za twój upór i determinację postanowiłem dać ci deskę”. I wtedy wyjmuje cały komplet z bagażnika. Zatkało nas, w ogóle nie braliśmy takiego scenariusza pod uwagę – opowiada dumny tata.

Janka kilka razy podziękowała mężczyźnie, by w końcu z piskiem szczęścia pobiec pochwalić się mamie i rodzeństwu. Mężczyzna z mercedesa pogratulował panu Łukaszowi wychowania, przybił piątkę i odjechał. Tata Janki  przyznaje że był tak zaskoczony, że nie był w stanie wydusić słowa.

Po tej niezwykłej niespodziance pan Łukasz poinformował internautów, że zapisy na odkurzanie odwołano. A cała zebrana przez Jankę kwota zostanie przeznaczona na schronisko – jedzenie dla zwierząt, koce i inne potrzeby

Źródło: mamadu.pl

21 thoughts on “Dziewięciolatka sprzątając samochody chciała zarobić na deskorolkę, jeden z klientów sprawił, że od razu „zwinęła interes”

 • 13 września 2018 at 10:48
  Permalink

  Brawo! Tak się powinno wychowywać dzieci! Praca, przedsiębiorczość i pomysłowość pchają ludzkość do przodu!
  Mam nadzieję, że politycy którzy najlepiej potrafią rozdawać cudze w socjalistycznych programach typu 500+ przeczytają tę historię (choć przypuszczam, że żadnych wniosków z niej nie wyciągną).

  Reply
  • 2 grudnia 2020 at 12:51
   Permalink

   Szacun dla córki i dla Taty 🙂 Znam sytuację podobną w której sprawa się skończyła inaczej … dziewczynka za wyprowadzanie psów brała 3 zł i została podana do Urzędu Skarbowego przez miejscowego radnego z PiSu

   Reply
   • 19 kwietnia 2023 at 14:49
    Permalink

    Człowieku ale pierdoły piszesz, palnij sie w łeb

    Reply
 • 13 września 2018 at 11:14
  Permalink

  O kurde, tego się nie spodziewałem!

  Reply
 • 13 września 2018 at 13:38
  Permalink

  Aż miło przeczytać. Dobre wychowanie i życzliwi ludzie z okolicy. Tak trzymać ! 🙂

  Reply
 • 13 września 2018 at 14:23
  Permalink

  Myslalem, że przyjechał smutny pan od podatków a tu takie zaskoczenie, brawa dla Dziewczynki i rodziców a panu z mercedesa zycze żeby dobry uczynek zaowocował !

  Reply
  • 14 września 2018 at 13:22
   Permalink

   stracilem wiare w ludzi bo to samo pomyslalem.

   Reply
 • 13 września 2018 at 20:25
  Permalink

  zajebiscie, piekna postawa pana jak i dziewczynki za datek dla schronisha!

  Reply
 • 13 września 2018 at 21:33
  Permalink

  Miała farta. Mogło się to skończyć dużo gorzej.

  Reply
 • 13 września 2018 at 23:12
  Permalink

  Piekne:) A do osoby z pierwszego komentarza: zenujace jest mieszanie polityki nawet do takich tematow.

  Reply
 • 14 września 2018 at 00:30
  Permalink

  Naprawdę aż miło było przeczytać
  Zaraz posypie się tysiąc podobnych postów, tylko ze rozczarowanych dzieciaków.

  Reply
 • 8 kwietnia 2019 at 10:47
  Permalink

  Piękna historia i zarazem doskonała ilustracja jednego z praw Wszechświata – myśli kreują rzeczywistość. Tu wykreowały ją bardzo szybko.

  Reply
 • 30 kwietnia 2019 at 21:53
  Permalink

  „Katarynka II”.

  Reply
 • 21 maja 2019 at 18:28
  Permalink

  Cudownie.
  Brawo dla Pana z mercedesa.
  Brawo dla dziewczynki.
  I brawo dla rodziców.
  Można się wzruszyć. Coś pięknego
  Dobro wraca.

  Reply
 • 23 października 2021 at 17:34
  Permalink

  Zgodnie z dzisiejszą modą pieniądze przeznaczone mają być na zwierzątka. A dlaczego nie na ludzi, zwłaszcza tych biednych, opuszczonych, samotnych i chorych, którzy nie mają nawet na leki. Dlatego że nie są tak afektowni i spektakularni jak zwierzątka?

  Reply
  • 13 listopada 2021 at 22:28
   Permalink

   może zostawmy zasadę, że to darczyńca wybiera obdarowanego?

   Reply
  • 17 kwietnia 2023 at 16:57
   Permalink

   A dlaczego nie? W czym potrzebujące zwierzęta są gorsze od potrzebujących ludzi? Każdy sam ustala priorytety, dla jednych ważniejsza jest pomoc ludziom chorym na nowotwór, inny pomoże dziecku zbierającemu na operacje, a jeszcze inny pomoże pieskom, Królikom czy gekonom. Liczy się to, że w ogóle pomagamy. Skończmy wyrzucać ludziom co powinni robić ze SWOIMI pieniędzmi.

   Reply
 • 19 lipca 2022 at 09:43
  Permalink

  Klasyk: To jest nasze co zrobimy sami.

  Reply
 • 18 kwietnia 2023 at 21:06
  Permalink

  BRAWO!!! Spodziewałem się lewaka donoszącego na rodziców a tu klient nagradzający pracowite dziecko i dumny, mądry rodzic! Wielkie dziękuję dla KLIENTA- DARCZYŃCĘ, ojca i dziewczynki! Szczęścia życzę. Rodzice mądrzy, dziecko mądre.

  Reply
  • 8 grudnia 2023 at 17:44
   Permalink

   A niby dlaczego lewak miałby donieść? Ja jestem, lewakiem i nawet mi taki pomysł nie przyszedł do głowy.

   Reply

Dodaj komentarz