fbpx

Roślina, która przyciąga pieniądze – poznaj kwiat pieniążek zapewniający szczęście w finansach

Pieniążek jest ozdobną rośliną doniczkową, która ma zapewnić szczęście w finansach. Charakterystyczny kształt liści sprawia, że wizualnie przypomina monety. Według wierzeń ma zapewnić powodzenie w finansach. Jak dbać o pieniążka? O czym należy pamiętać?

Pieniążek a szczęście w finansach

Pieniążek to inaczej Pilea peperomiowata. To jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jej intensywny zielony kolor oraz charakterystyczne ozdobne liście sprawiają, że wpasuje się do każdego wnętrza. Stanowi również idealny wybór dla początkujących miłośników roślin. Wystarczy ją podlewać tylko raz w tygodniu, aby się rozrosła i stanowiła dekorację każdego pomieszczenia. Roślina ta jest odpowiednia także do tworzenia lasów w słojach. To jedna z najmodniejszych obecnie form aranżacji sadzonek roślin zielonych.

 

Rośliny doniczkowe stanowią nie tylko ozdobę mieszkania czy domu. Często przypisuje się im magicznie działanie, które ma mieć określony wpływ na nasze życie. Taką rośliną jest właśnie Pilea Peperomioides. Jej posiadanie w domu lub mieszkaniu ma sprzyjać bogaceniu się. Roślina ta pochodzi z Chin, skąd została przywieziona do Europy przez Norwegów. Dawniej wierzono, że powodzenie materialne zapewniają charakterystyczne liście, które przybierają określony kształt ze względu na zawarte w doniczce monety. Rozproszone światło sprawi, że będzie ona intensywnie zielona, a silna ekspozycja, że liście będą miały żółty kolor przypominający cenne monety. Roślina nie może być narażana na przeciągi, gdyż traci wówczas cenne liście przynoszące szczęście. Warto o tym pamiętać wybierając idealne miejsce dla estetycznej sadzonki. Specjaliści rekomendują wybór parapetu wystawie wschodniej lub północnej.

Uprawa i pielęgnacja rośliny przynoszącej szczęście

Roślina ta preferuje żyzne przepuszczalne podłoże. Na dole doniczki warto umieścić dodatkowo warstwę przepuszczalną z keramzytu. Można zastosować ziemię uniwersalną, jednak należy pamiętać, aby uzupełnić ją niewielką ilością piasku. Pieniążek preferuje raczej temperaturę na poziomie 20°C. Gdy pokój jest ogrzewany zimą, konieczne może być jej wyniesienie na korytarz, gdzie jest trochę chłodniej i wilgotniej. Roślina może ozdabiać pokój w dowolnym miejscu, dobrze rośnie na parapecie lub regale. Nie lubi zacenionych miejsc, dlatego jej lokalizacja w cieniu spowoduje wolniejszy wzrost.

Pieniążek rzadko jest atakowany przez choroby czy szkodniki. Często znajduje się w rankingu roślin, które dostosują się do każdego wnętrza. Należy jednak pamiętać, aby nie podlewać go zbyt dużą ilością wody, gdyż korzenie mogą zacząć gnić. Jeśli chodzi o nawożenie, to powinno być standardowe, zgodnie z zasadami obowiązującymi w przypadku innych roślin zielonych. Można używać także rozcieńczonych nawozów przeznaczonych dla innych grup roślin, w tym storczyków czy kaktusów.

Pieniążek to jedna z roślin, które bardzo szybko się rozrastają. Nowe rośliny można dowolnie przesadzać w odpowiednie doniczki – promocja ułatwi zaopatrzenie się w nie. Sadzonki warto zaopatrzyć w cienkie pręty, które sprawią, że drewniejące pędy będą podtrzymane. W przeciwnym razie roślinki mogą zacząć się rozwijać krzywo. Mówi się, że przekazana sadzonka przyniesie szczęście finansowe obdarowanym, dlatego warto się nią dzielić. Inne rodzaje kwiatów, które warto mieć w swoim domu znajdziesz na stronie: https://www.gazetkowo.pl/blog/dom-i-wnetrze/kwiaty-doniczkowe-10-rodzajow-ktore-warto-miec-w-swoim-domu.

One thought on “Roślina, która przyciąga pieniądze – poznaj kwiat pieniążek zapewniający szczęście w finansach

Dodaj komentarz