fbpx

Po 60 godzinach od trzęsienia ziemi, ratownicy wyciągnęli z gruzów noworodka

Trzęsienie ziemi w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii pochłonęło już ponad 16 tysięcy ofiar. Mimo tej tragedii, są także pozytywne wiadomości. W prowincji Hatay ratownicy odnaleźli dziecko, które urodziło się 20 dni temu, a po 60 godzinach od wstrząsów zostało wyciągnięte spod gruzów.

Ekipy ratunkowe z całego świata ciężko pracują, aby udzielać pomocy i uratować jak najwięcej osób. W działaniach pomocniczych uczestniczą również polscy strażacy, którzy udało się ocalić już 11 osób.

W prowincji Hatay niezwykle ważna informacja była ujawniona przez korespondentkę agencji Reutera, Humeyra Pamuk. Dziennikarka poinformowała, że noworodek, który został wyciągnięty z gruzów, spędził tam ponad 60 godzin. To pokazuje siłę i determinację ratowników, którzy nie poddają się w trudnych warunkach i walczą o każde życie.

Chłopiec, który został uratowany po trzęsieniu ziemi, nazywa się Kerem Agirtas. Urodził się jedynie 20 dni temu, a jego wyciągnięcie spod gruzów było jednym z niezwykłych sukcesów ekip ratunkowych. Natychmiast po wyjęciu, Kerem został okryty kocami i przewieziony do szpitala. Portal onedio.com donosi, że chłopiec jest w dobrym stanie.

Minister rodziny i spraw społecznych, Derya Yanik, poinformowała, że szesnaścioro niemowląt, które zostały odnalezione bez rodziców w mieście Kahramanmaras, znajdującym się w pobliżu epicentrum trzęsienia ziemi, zostało przetransportowanych prezydenckim samolotem do Ankary.

Yanik, potwierdziła, że dzieci są w dobrym stanie i po badaniach zostaną przeniesione do państwowych placówek opiekuńczych. Na zdjęciach, zamieszczonych przez minister w środę wieczorem, widać niemowlęta w samolocie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana wraz z opiekunkami.

Emine Erdogan, pierwsza dama Turcji, opublikowała wpis na Twitterze, w którym wyraża swoje uczucia po przetransportowaniu niemowląt. Według niej, uratowanie dzieci „nieco ożywiło nasze nadzieje”. Wspomniany wpis zawiera także zdjęcia, na których można zobaczyć panią Erdogan pochylającą się nad niemowlętami.

Prezydent Erdogan przyznał w środę, że jego rząd miał pewne problemy w pierwszej reakcji na trzęsienia ziemi, jednak, jak stwierdził, „nie jest możliwe przygotowanie się na taki kataklizm”. Zapewnił, że rząd „nie pozostawi żadnego obywatela bez opieki”. Zdaniem
 

Dodaj komentarz