fbpx

Powstał rankingu najczęściej cytowanych na świecie naukowców. W zestawieniu jest trójka polskich kardiologów

To dopiero dobre wiadomości! Trzech polskich kardiologów znalazło się na prestiżowej liście rankingu Clarivate Analytics 2019, który jest zestawieniem najczęściej cytowanych naukowców z niemal 60 krajów na całym świecie. Lista ta jest aktualizowana każdego roku, aby wyłonić autorów publikacji, które poprzez swoją wartość są inspiracją oraz punktem wyjścia do powstania kolejnych prac naukowych.

Clarivate Analytics jest podstawowym elementem jednego z najstarszych rankingów, jakim jest Academic Ranking of World Universities, który co roku wskazuje najlepsze uniwersytety z całego świata.

Okazuje się, że w roku 2019 największą liczbą cytowanych naukowców może poszczycić się Uniwersytet Harvarda (203), Uniwersytet Stanforda (103) oraz Chińska Akademia Nauk (101).  Do czołówki państw, z których pochodzą najchętniej cytowani naukowcy należą natomiast Stany Zjednoczone, Chiny i Wielka Brytania.

Jesteśmy niezwykle dumni, że wśród 6216 nazwisk figurujących na liście Clarivate Analytics znajdują się także nazwiska czterech polskich naukowców, w tym trzech wybitnych kardiologów. Są to: prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski, prof. dr hab. n. med. Adam Torbicki oraz prof. dr hab. n. med. Michał Tendera  a także zmarły w tym roku rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. n. chem. Jacek Namieśnik.

Gratulujemy!

 

Źródło: pulsmedycyny.pl

Opracowanie: Dominique

Dodaj komentarz