fbpx

Fizyk kwantowy mówi wprost: Bóg stworzył świat!

Zdaniem fizyka Michio Kaku, współtwórcy tak zwanej teorii strun, świat został stworzony przez Boga — i są na to racjonalne fizyczne argumenty.

„Jest dla mnie jasne, że istniejemy w świecie rządzonym przez stworzone zasady” – napisał dr Kaku w artykule opublikowanym przez Geofilozoficzne Stowarzyszenie Studiów Antropologicznych i Kulturowych. Jak dodaje Kaku, zasady, podług których funkcjonuje świat, zostały w jego ocenie „ukształtowane przez uniwersalną inteligencję, a nie przez przypadek”.

Naukowiec pracuje na co dzień w City College w Nowym Jorku. Jego zdaniem można twierdzenie o Bożym planie wyjaśnić na przykład poprzez prymitywne półpromienne tachiony, a więc cząstki zdolne do odczepiania materii.

Dr Kaku swoje wnioski wypracował, zajmując się teorią strun.

„Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję” – zauważa uczony. Jak dodaje, „Bóg może być matematykiem”. „Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń” – stwierdza z kolei w jednym ze swoich filmów uczony.

Źródło: christianpost.com

2 thoughts on “Fizyk kwantowy mówi wprost: Bóg stworzył świat!

  • 17 lutego 2023 at 11:30
    Permalink

    Zapomniano dodac, ze chodzi o Boga Barucha Spinozy, podobnego do energii, ktora odczuwaja Buddysci, choc oficjalnie w Boga nie wierza. Roznica w postrzeganiu wynika tez z tego, ze dla roznych ludzi co innego oznacza Bog.

    Reply

Dodaj komentarz