fbpx

Tylko ona mogła uratować siostrę. Ta 9-latka nie wahała się ani chwili

 

Kiedy 19 – miesięczna Matylda wpadła do niezabezpieczonego szamba, wydawało się, że dojdzie do tragedii. Pułapka w jakiej się znalazła, była na tyle wąska, że z pomocą mogła przyjść tylko jej starsza o ponad 7 lat siostra Jagoda

Tego pięknego, lipcowego dnia, nic nie wskazywało na to, że może dojść do prawdziwego dramatu.
–  Zdarzenie miało miejsce u bardzo dalekich znajomych, którzy nie domknęli włazu szamba po jego wypróżnieniu – wspomina Anna Rodziewicz, matka dziewczynek. – Na domiar złego wysoka, niekoszona trawa, uniemożliwiła  dostrzeżenie  zagrożenia.
Na nieszczęście mała Matylda podczas spaceru nagle nóżką stąpnęła na niedostatecznie zabezpieczoną dziurę w ziemi i…zniknęła!
– Nie zdążyliśmy jej chwycić – mówi Anna. –  Sam właz miał na tyle wąską średnicę, że ani ja ani mąż nie mieliśmy szansy na dostanie się do środka.
Jedyną opcją ratunku okazała się Jagoda. Nie zastanawiając się  ani przez moment  dziewczynka rzuciła się na ratunek siostrze.
– Pomyślałam sobie albo siostra albo nic i wiedziałam, że tylko ja mogę ją uratować – mówi.
– Nie znaliśmy głębokości a na wiązanie węzła nie było czasu – zaznacza matka dziewczynek. – Trzymaliśmy Jagodę z całych sił i wierzyliśmy, że się uda.
9 – letnia bohaterka jedną ręką trzymała się rodziców, drugą macała w szambie w poszukiwaniu siostry.
– Po chwili krzyknęła “mam” – mówi Anna. – Jednym ruchem podniosła nielekkie dziecko  i podrzuciła jedną ręką do góry!
Mała na szczęście oddychała i o dziwo nie miała żadnych uszkodzeń ciała.
– Wtedy poczułam ulgę – mówi  Jagoda.
Rodzice dziewczynki przyznają, że nie  spodziewali się takiej postawy u 9- letniego dziecka. Takiej dojrzałości i lotności umysłu.
-Jesteśmy z niej bardzo dumni! – nie kryje dumy mama 9-latki.

 

Źródło: www.zwyklybohater.pl

Dodaj komentarz