fbpx

Utwór z 1986 roku w nowej aranżacji. Wciąż zachwyca! [wideo]

Cyndi Lauper to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, aktorka i aktywistka na rzecz ruchu LGBT. Swój pierwszy album wydała w 1983 roku i wciąż jest aktywna muzycznie.

Swoją solową karierę muzyczną  rozpoczęła w 1983. Jej pierwszy singiel „Girls Just Want to Have Fun” został uznany za nieoficjalny manifest kobiecej niezależności. Jej pierwszy album „She’s so Unusual” sprzedał się w ponad sześciu milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Drugi album wydany w 1986 pt. True Colors odniósł sukces, sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

Do największych przebojów artystki należą także utwory:  „Time After Time” oraz „I Drove All Night”. Lauper sprzedała ponad 50 mln kopii swoich utworów. Jest również twórczynią muzyki do wielokrotnie nagradzanego musicalu „Kinky Boots”.

Piosenka „True Colors” jest dziełem Billy’ego Steinberga i Toma Kelly’ego, którzy razem napisali lub współtworzyli takie hity jak „Like a Virgin” Madonny,  „Eternal Flame” Bangles, czy „So Emotional” Whitney Houston.  „True Colors” została nagrana przez Cyndi Lauper jako tytułowy utwór drugiego albumu piosenkarki  z sierpnia 1986 roku. Był to jedyny utwór na tej płycie, którego nie napisała sama Lauper. Piosenkarka otrzymała za niego nominację do nagrody Grammy.

31 sierpnia 2021 roku, czyli dokładnie 35 lat od premiery, Cyndi Lauper opublikowała wideo z akustyczną wersją piosenki. Artystka akompaniuje sobie na dulcimerze, a towarzyszy jej jedynie dwóch muzyków grających na gitarze akustycznej i pianinie. Poniżej możecie zobaczyć, jak brzmi utwór „True Colors” w nowej aranżacji.

 

 

Dodaj komentarz